במכתב נגד ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, על פגיעה בקדושתה של ירושלים ובו חתומים רבנים המתגוררים ברובע היהודי מתנוססת בראש חתימתו של ראש ישבת פורת יוסף ,הרב שלום כהן תחת התואר - "ראש מועצת החכמים" זאת הפעם הראשונה שהרב משתמש בתואר זה מאז נפטר מרן זצ"ל.

שמועות שונות לגבי זהותו של "המרן הבא" והאם בכלל יש יורש למרן נשמעות לאחרונה. כזכור, למועצת החכמים נוסף חבר חדש, הרב דוד יוסף ,בנו של מרן וראש בית מדרש יחוה דעת, ישנם המון דיבורים על שמות חדשים כמו הרב עמאר והרב ראובן אלבז והרב מזוז אבל עדיין אין החלטה האם לצרף אותם ומי בעצם הגוף שאמור לצרף אותם ועל כך ימים יגידו.

הרב שלום

הרב שלום כהן הוא בנו של המקובל חכם אפרים הכהן, ומשמש כראש ישיבת פורת יוסף בעיר העתיקה קרוב ל-30 שנה. הוא הגדול והוותיק ברבני מועצת חכמי התורה, בהספדים על הגר"ע זצ"ל אמר הרב שלום כהן כי אנחנו מסכנים שמרן לא איתנו כעדר ללא רועה. נראה כי בינתיים חכם שלום לוקח את האחריות על שאר העדר.

הרב שלום הכהן ידוע בהתקפתו נגד ציבור הכיפות הסרוגות אותם כינה עמלק והוא ממשיך עד היום מידי פעם בהתקפותיו נגד מנהיגי הבית היהודי. בפעם האחרונה שהרב דיבר נגדם השר אורי אורבך קרא לפתוח בחקירה נגד הרב בעוון הסתה והזהיר שאם הרב ימשיך לצאת נגד ציבור הכיפות הסרוגות הם לא יוסיפו לשתוק. האם חכם שלום כהן יהיה גם הפוסק או המרן הבא את זה רק הימים והשנים הקרובות יגידו.

קטגוריה:

תגיות: , ,