השבוע (ב') בתום מאבק משפטי ממושך, זוכו מכל אשמה שלושת הצעירים שנחשדו בתכנון בביצוע פעולת תג המחיר הראשונה שהגיעה לכדי כתב אישום. הזיכוי מהווה מכה קשה, הן לפרקליטות שהגישה את כתב האישום, והן ליחידה הארצית לחקירת פשיעה בין לאומית של המשטרה, שמיהרה להכריז על לכידתם כ"הישג"." במשך מעל לשנתיים חיינו היו לסיוט: עצרו אותנו בתנאים קשים והעלילו עלינו עלילות שווא חמורות" אמר הבוקר (ד') אחד מהמשוחררים " אילולא היינו בעלי חזות דתית- ואלמלא המשטרה והפרקליטות לא היו ששות לנסות לגרוף "הישגים" על חשבון השחרת אוכלוסייה שלימה- לא היינו עוברים עינוי דין כה קשה על דבר שמעולם לא עשינו".

כזכור, לפני מעל לשנתיים נעצרו שלושה נערים עם חומרים דליקים ברכבם וחשדה בהם כי הם בדרכם לפעולת 'תג מחיר', בעוד השלושה טענו כי הם עוסקים בשיפוץ מבנה הסמוך למקום. גרסתם קיבלה חיזוק מהלוחמים שעצרו אותם אשר העידו כי בעת מעצרם קראו השלושה בשמו של תושב המקום שיכול היה לאשר את גרסתם. גם מהאזנות סתר עולה כי היו בינם לבין הנערים קשרי עבודה הנוגעים לשיפוץ המבנה שהיה סמוך למקום.

את השלושה ייצגו מטעם הסנגוריה הציבורית עורכי הדין איתן להמן, מיכאל עירוני ומוריה ששון. עמותת "חננו" ליוותה וסייעה במהלך הטיפול בתיק.

עו"ד מיכאל עירוני מטעם הסנגוריה הציבורית אמר היום:" חבל שהפרקליטות בחרה לנהל את המשפט כנגד הנאשמים. מראשית התיק היה נראה כי הראיות חלשות ונסיבתיות. ויש להצטער על כל הסבל שנגרם לנאשמים."

עו"ד רחביה פילץ שליווה את התיק מטעם עמותת "חוננו" מסר: " עוד בתחילה היה ברור שההר יוליד עכבר ועכשיו קיבלנו גם את חיזוק ביהמ"ש לזה. רק חבל שבדרך ישנם נערים חפים מפשע שזכויותיהם נפגעו קשות במשך זמן ארוך"

כאשר ממהרים להגיש כתבי אישום מבלי לבדוק ולאמת את הדברים הפרקליטות צפויה למכות נוספות. הביקורת הציבורית שהושמעה בשבוע האחרון בשל זיכויו פה אחד של ליברמן הופנתה באופן ישיר אל מול הפרקליטות שחטפה היום מכה נוספת.

קטגוריה: