מצחיק לראות כיצד מתייחסים בתקשורת החילונית לכל פסק הלכה של רב שולי חשוב ככל שיהיה אך חסר השפעה ממשית. והפעם כותרת גדולה באתר של חדשות ערוץ 2 של רשת "הסוף לזריקת הסוכריות בבית הכנסת?"

בגוף הכתבה עצמה מגלה הקורא פסק הלכה חדש של הרב הראשי של מזכרת בתיה אפרים זלמנוביץ' קובע כי יש להפסיק את המנהג המקובל בבתי הכנסת שבמסגרתו זורקים סוכריות בעת אירועים כמו בר מצווה ושבת חתן. פסיקת הרב באה בעידוד עמותת "מהיום" - הפורום הישראלי לאורח חיים בריא. יחד עם זאת, כדי "לא לצער את הילדים", מציע הרב לזרוק ממתקים ללא סוכר. כלומר העמותה ביקשה והרב פסק "פסק הלכה חדש".

בכתבה מוסבר כי דברי הרב באים לרגל חודש נובמבר - חודש המודעות הלאומי למחלת הסוכרת. לדברי רבה הראשי של מזכרת בתיה, "הרפואה המתקדמת קובעת כי צריכת יתר של סוכרים עלולה לגרום למחלת הסוכרת, שזו מחלה קשה ומסוכנת הגורמת לעודף רב של סוכרים בדם". בעבר, כך ציין הרב, נהגו הנשים לזרוק מעזרת הנשים על חתן הבר מצווה ממתקים בריאים, כמו אגוזים. יחד עם זאת, במרוצת השנים הן החלו לזרוק ממתקים עתירי סוכר.

סביר להניח כי ב"כל תפוצות ישראל" ישמעו לפסק זה ומעתה ואילך יושלכו מעזרת הנשים מלפפונים או עגבניות (תלוי ברמת הקריאה של חתן הבר מצווה)

מזל טוב!

קטגוריה:

תגיות: ,