באמת שלא משנה לי מה מלמל אביגדור ליברמן בכותל, מצידי נעילה, השיבה שופטינו, או תפילת הדרך. (אם כי מסתבר שאמר נשמת כל חי, בואו נצא מנקודת הנחה שהאיש בעל החושים המחודדים התכונן היטב למעמד). מה שברור שההשתלחויות של הגולשים ברשת סביב הענין, נבעה משתי סיבות: האחת, רצון ללעוג לאיש, שזה עתה יצא בראש מורם מבית המשפט, נו נו נו, זה לא יפה.

אך חמורה מכך, בעיניי, הסיבה השנייה, הסמויה, לאמבוש הבלתי צפוי, והיא: פחד אימים שאחז באנשים מסוימים להיווכח שגם ה'מוכתר' הבלתי מעורער של המגזר הרוסי, מגזר שברובו, אני מדגיש 'ברובו', מרוחק ומנותק שלא באשמתו, וחיבורו לדת ישראל זעום ומזערי, לדאבון הלב, בוחר להודות לאלוקים בכותל, דווקא לאלוקים, ודווקא בכותל?! ולא מדובר ברצון לקושש אהדה פוליטית, שכן הבחירות רחוקות רחוקות. אם כן איפוא מדובר, לדידם, בשוד ושבר של ממש: הגם ליברמן במאמינים?!

אז מה עושים?! מגמדים, מתלוצצים, לאמור: אל תראו אותו ככה: אנשים שלא פתחו סידור מימיהם, קובלים על שהוא לא בדיוק ידע היכן לפתוח את הסידור, קרקפתות דלא מנחי תפילין, לא של רש''י ולא של רבינו תם, ולא של שימושא רבא, הביעו תדהמה, מדוע לא הניח תפילין והסתפק בטלית בלבד?! ואני אומר להם: תמשיכו לפחד, זה בריא, תמשיכו גם לחזות בתכניות מזרות אימה מסוג 'שלטון הרב' של אבישי בן חיים, שמציגה אפוקליפסה מה יהיה כשהחרדים יהיו כאן הרוב. חכו חכו, כולכם, אחים, עד האחרון שבכם, עוד תחזרו בתשובה. לא בגלל הפחד -אלא מאהבה!! ''הנה אנוכי שולח לכם את אליה הנביא... והשיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם''

קטגוריה: ,

תגיות: ,