אחד הדברים הכי חשובים לבעל עסק הוא ניהול נכון של הזמן והיכולת לייצר במינימום זמן מקסימום כסף.

הרבה בעלי עסק כבר יודעים מה מביא להם הכי הרבה תוצאות, או איזה מוצר או שירות מניב הכי הרבה רווח, אבל ידע בלבד לא מייצר כסף גם אם יש לנו את הידע הכי נחוץ ורלוונטי, היכולת לתרגם את הידע למעשה – זה שם המשחק.

כשם שניתן לדעת את טיב העץ ע"פ פירותיו כך ניתן לזהות את רמת ההבנה של האדם באמצעות התוצאות שהוא משיג.
למידה מתקיימת רק כאשר מתקיימים 4 תנאים אלו:

1. אנו הוגים רעיון במודע.
2. הרעיון מעורר רגש.
3. אנו פועלים ע"פ הרעיון.
4. אנו מבחינים בשינוי בתוצאות.

הקושי אינו בעצם הלמידה אלא בשינוי דפוסי חשיבה והרגלים ישנים. כדי לשנות את החשיבה וההרגלים אנו צריכים לשים את המטרה מול עינינו כל הזמן. ברגע שאנו מאבדים קשר עם המטרה ההרגל הישן תופס שליטה.

שמעתם פעם על רעיון אחד שהכניס לכיסו של זה שהגה אותו 25,000 אלף דולר?
אני הולכת לתת לכם אותו כאן חינם...

הסיפור הוא על נשיא מפעל פלדה שזימן אליו "יועץ עסקי" הנשיא אמר ליועץ שמה שיקדם את המפעל שלו זה לא ידע כי הם יודעים בדיוק מה הם צריכים לעשות, ומה שהוא זקוק זה ללמוד דרך טובה ויעילה יותר לעשות את מה שאנחנו עושים, ואם תמצא לי דרך כזו אני מוכן לשלם כל סכום סביר שתבקש.

הוא ענה לו שהוא יכול לתת לו רעיון שב-20 דק' יגדיל את היעילות לפחות ב50%. הוא נתן לנשיא החברה דף ריק ואמר לו:"רשום על הדף את 6 הדברים החשובים ביותר שעליך לבצע מחר". הנשיא חשב מעט וביצע את המשימה. זה ארך כ-3 דק'. עכשיו, אמר לו:"תעדף אותם לפי רמת חשיבותם לך ולעסק" זה ארך כ-5 דק'.

"עכשיו", אמר לו:"שים את הרשימה הזו בכיסך ובבוקר דבר ראשון תוציא ותביט בסעיף הראשון,אל תסתכל בשאר הרשימה רק במס' אחד,והתחל לעבוד עליו. אל תפסיק עד שתשלים אותו. אח"כ קח את סעיף 2 ועשה אותו הדבר וכן הלאה עד תום יום העבודה. ואל תהיה מוטרד אם סיימת רק משימה אחת או שתיים. עסוק רק במשימות החשובות ביותר. כל השאר יכולות לחכות. אם לא תצליח לסיים אותן לפי השיטה הזו לא תצליח לסיים אותן בשום דרך אחרת.וללא שיטה כלשהי בוודאי תבזבז פי עשרה זמן כדי לסיימן, ומן הסתם גם לא יתבצעו ע"פ סדר חשיבותם.

"עשה כך כל יום עבודה, ולאחר שתהיה משוכנע בערך השיטה תן גם לעובדים שלך לנסות אותה,נסה אותה כמה זמן שתרצה, ואז שלח אלי המחאה עבור מה שלדעתך רעיון זה שווה.
הפגישה כולה ארכה לא יותר מחצי שעה, תוך שבועיים נשיא החברה שלח ליועץ המחאה על סך 25,000 אלף דולר,בתוספת מכתב שאומר שזה היה השיעור המשתלם ביותר, מנקודת מבט כספית,שלמד מעודו. מאוחר יותר הוא אמר שהרעיון הזה הפך אותו ממפעל פלדה קטן ולא מוכר, לאחד מיצרני הפלדה הגדולים והנודעים בעולם.

רעיון אחד! הרעיון של לעשות דברים בצורה ממוקדת דבר אחר דבר,בסדר הנכון של הדברים. היצמדות לפעולה אחת,עד אשר הושלמה בהצלחה,בטרם עוברים למשימה הבאה. וכך לעשות יום אחרי יום.

עתה, קחו דף ומספרו אותו מ1-6 וכתבו את כל הדברים הכי חשובים שיש לכם לעשות מחר, לאחר מכן,סדרו לפי סדר החשיבות-הריווחיות והתחילו מחר מהפעולה הראשונה,סיימו ורק אח"כ עברו למשימה הבאה.

אשמח לקבל תגובות או שאלות.
בהצלחה!

נאוה שמואל היא מאמנת ומנחה סדנאות לנשים עצמאיות ליצירת הכנסה יציבה וריווחית.

לפרטים נוספים ולקבלת טיפים נוספים ניתן להירשם לתפוצה בכתובת:

www.mecan.co.il

לנשים בלבד: לאימון או הרשמה לסדנא קרובה 052-6676132

 

קטגוריה:

תגיות: , , , ,