הממונה על שירותי הדת, הרב אלי בן דהן, יוזם מהפכה בעליה להר הבית, מה שעד עתה נחשב כאיסור של כל הרבנים הראשיים הקודמים ושל כל גדולי ישראל שאסרו את העליה להר הבית בזמננו בשל טומאת מת.

למרות שהרב בן דהן לא עולה להר בעצמו הוא מבקש מהרבנים הראשיים כן לאפשר לאלו שפוסקים שמותר לעלות לחלקים מסוימים בהר, כן לעלות.

בהודעה שפרסם בן דהן לאחר הדיון שהיה היום בוועדת הפנים לקדם את האפשרות ליהודים להתפלל כתב הרב בן דהן "במהלך דיון בוועדת הפנים בנושא הר הבית אמרתי כי פניתי לרבנים הראשיים לישראל בנושא הר הבית, רק לאחר שאקבל את עמדתם ניתן יהיה להתקדם".

"כפי שהיה בדיונים קודמים, הודענו שאנו חושבים שיהודי שעולה להר הבית ורוצה להתפלל במקום, יש לאפשר לו זאת (אני אישית איני עולה להר הבית)".

"מצד שני, הרבנות הראשית לישראל קבעה באופן מסורתי, שיש איסור להתפלל בהר הבית. כיוון שנכנסו רבנים ראשיים חדשים, ביקשתי להביא בפניהם את האפשרות שתוכר המציאות שיש ציבור גדול שרבניו מתיר לו לעלות להר הבית ולאפשר לו לעלות".

"אני ממתין לקבל את עמדת הרבנים הראשיים לישראל. אנו נפעל בהתאם לפסק ההלכה של הרבנים הראשיים".

"אני מקווה שניתן יהיה להגיע לנוסחה שהרבנות הראשית תסכים לה. בהצעה העתידית יוגדרו מתי ובאילו אופנים תורשה תפילה בהר הבית".

הרב אשר עידן, מהמתפללים שכן נוהגים לעלות להר עם קבוצה כל חג, קיבל בשמחה את הידיעה על היזמה של הרב בן דהן וטען שלפי ההלכה מותר לעלות לחלקים מסוימים וזהו הכרח המציאות.

מי ששמח הרבה פחות הם חברי הכנסת הערבים שהתפרעו בכנסת קיללו את חברי הכנסת של הבית היהודי והכריזו שילחמו כנגד עליית יהודים להר הבית.

קטגוריה:

תגיות: ,