חלק גדול אם לא רוב המחלות נגרמות על ידי האוכל שאנו אוכלים. ההפתעה הלא נעימה היא שלא רק המאכלים הידועים כאינם טובים לבריאות גורמים לנו לנזק אלא גם מאכלים שנחשבים לטובים ובריאים יכולים לגרום לאנשים מסוימים נזקים וסבל יום יומי. המזונות הללו ידועים לפעמים לסובלים מהם אך לעיתים קרובות ואולי בדרך כלל אין אפילו חשד שהמחלה או המחושים השונים שהאדם סובל מהם כגון כאבי ראש ומגרנות, פריחות, אקזמות, קוליטיס, יתר לחץ דם, עודף משקל ודיכאון.

נזלת כרונית, חולשה, עייפות כרונית, קשיי זיכרון וריכוז ועוד נגרמים על ידי מאכלים הנחשבים למזינים ובריאים ואפילו אורגניים . האלרגיה או הרגישות בדרך כלל מכוסה ומוסתרת ואנו מיחסים את המחלה או הסבל לדברים שונים ומטפלים בסימפטומים ללא הצלחה . הרפואה המודרנית [אם כי עדיין לא הגיע לכל הרופאים בשטח] מכירה היום בייחודיותו של כל אדם מבחינה גנטית. לפיכך גם מכירה בשוני בצריכה של מזונות שונים לאנשים שונים גם מצד הרכב המזונות וגם מצד הרגישויות למזונות.

מה שטוב ובריא ומזין לאחד יכול להיות מזיק ורעיל לשני, למשל חיטה,ביצה ומאכלים מזינים וחשובים יכולים לגרום לחלק מהאנשים מחלות קשות [אלרגיה ידועה או נסתרת ,מחלת הצליאק]. האם אפשר לגלות ולטפל באלרגיות וברגישויות הידועות והנסתרות? התשובה ב"ה כן! ברוב המקרים.

יתר על כן אפשר גם לטפל בחלק מהמקרים לבד בבית אם הולכים במתווה שאנחנו נראה בעז"ה בסדרה של מאמרים שיתפרסמו בהמשך .יהיה עלינו לגלות למה אנחנו רגישים ולהוציא את המאכלים הללו מתוך הדיאטה שלנו לזמן מה ובמשך הזמן אפשר יהיה להחזיר אותם באופן קבוע או לצרוך אותם מדי פעם.

גם הבריאים יכולים להנות מהשיטה ולמנוע מחלות ורגישויות בעתיד ורבים שחשבו עצמם בריאים יוכלו לגלות שהבריאות שהם יכולים לחוש היא לעין שעור רבה יותר לאחר גלוי והוצאת המזונות המזיקים מתוך הדיאטה שלהם. הם יגלו שבריאות זה לא היעדר מחלה כפי שהרפואה הרגילה אותם וכללה בתוך הבריאות גם מחושים שונים כדבר נורמלי וחלק מהחיים, אלא הרגשה טובה חיוניות ומרץ לכל דבר הנצרך.

הרוצה לחזור לבריאות הטובה שהייתה לו או מי שרוצה לגלות בריאות טובה מה היא, מוזמן להצטרף מהבית למאמץ ולניסיון שיעשה לגלות מה טוב ומה מזיק לכל אחד באופן אישי, לשפר את התזונה האישית שלו ובכך להרוויח בעז"ה שנים רבות של בריאות איתנה ושלימה.

ישנם מספר עקרונות לשמירה על הבריאות שנרחיב ונסביר במאמרים הבאים:
1. לאכול מה שאסור לאכול, מזיק יותר מאשר לא לאכול מה שצריך לאכול.
2. אין דיאטה "טובה לכולם". העיקר, לא מה טוב לאכול אלא מה אסור לך לאכול ,לכן היזהרו מ"דיאטות לכולם", הן יכולות להזיק לחלק מהאנשים. 3. ישנה רק דיאטה אחת טובה בשבילך ואותה עליך לגלות בעצמך אנחנו נשתדל לעזור לך בעז"ה.

ד"ר לייפר משה הוא מומחה לרפואת ילדים ועוסק גם ברפואה סביבתית/אקולוגית ובטיפול באלרגיות על פי שיטת האמריקאית של ד"ר ראפ.
ניתן ליצור קשר: leifermoshe@gmail.com

קטגוריה:

תגיות: , , , ,