כמובן שכולם עושים לשם שמים השאלה אם קידוש ה' או חלילה חילול ה'... השופט סלים גובראן יו"ר ועדת הבחירות שיגר את עתירת "בני תורה" על פיטורי האברכים ליועץ המשפטי לממשלה כדי לקבל את חוות דעתו על תוקף הפיטורים. אין כמעט ספק שהוא יפסוק כי מדובר במעשה בלתי חוקי שכן להכריח אדם להצביע למפלגה מסוימת או לפטרו בשל הצבעתו זו היא עבירה פלילית ופגיעה בדמוקרטיה. הנושא הגיע גם לעיתונות הכללית ובמוספי סוף השבוע דנו בו רבות.

הבוקר פורסם בשם הרב חיים קנייבסקי פסק הלכה שאסור לכהן לעלות לדוכן כשיש בקהל מצביעי עץ. הדברים נאמרו על פי השמועה ולא מדובר בהוראה בכתב ידו של הרב. כמובן שמדובר בפסיקה חמורה במיוחד לנוכח העובדה שמותר לברך כשיש חילוני לתאבון,או אפילו אם יאיר לפיד נמצא בקהל מותר לברך אך אם יש שם אברך צדיק ירא שמים שכל חטאו בזה שהוא נשמע לרבו הגר"ש אויערבאך אזי לא ניתן לברכו...

העימות ברחוב הליטאי הגיע לפסים חמורים מאוד עד כדי כך שהרב קנייבסקי הורה לפטר את גיסו הגר"ב רימר המשמש כרם בישיבת מקדש מלך בשל תמיכתו בעץ. נראה כי העסקנים לא בוחלים בשום אמצעים כדי למזער את ההישג של בני תורה, אם עד כה הם הסתפקו ברדיפה כלכלית של עיתון הפלס תוך כדי איומים על כל מי שמעז לפרסם בו לאחר הבחירות וההוכחה כי לא מדובר בגוף קיקיוני וחסר תומכים הלחץ בקרב העסקנים גובר ואתו מגיעים הצעדים החריפים תוך כדי רתימת כל הגורמים לנושא.

ממקורבי ביתו של הרב אויערבאך הגיבו כי ההידרדרות היא גדולה "וכי מה לנו להלין על יאיר לפיד אם אחינו בשרנו הם אלו שזורקים אברכים מהכוללים ולא לפיד שרק מדבר ועדיין לא זרק שום אברך, אוי לנו שכך עלתה בימנו חילול השם גדול ושנאת חינם".

תמונת אילוסטרציה

קטגוריה:

תגיות: , , ,