כשהבית היהודי ניסה למשוך אליו מצביעים חדשים הוא הקים את המטה החילוני והציב ברשימתו את ח"כ שקד אך נראה כי אפילו בנט לא ציפה לאיבוד שליטה שכזה (או אולי מדובר במשהו מכוון...?). במטה החילוני שמעו על התנגדות הרבנים הראשיים לחוק צוהר שלפיו כל רב יוכל לחתן בני זוג מבלי קשר לאזור המגורים כפי שהיה על פי החוק עד עתה. ונראה שהם נערכו מראש ואספו בשבועות האחרונים מידע במטרה להכפיש את שמה של הרבנות הראשית.

מטה "בית משותף" – המטה החילוני בבית היהודי דרש אתמול בערב ממבקר המדינה לחקור מחדלים חמורים לכאורה במערך השגחת הכשרות בישראל, שנמצא תחת סמכותה של הרבנות הראשית לישראל.

המטה הפעיל בחודשים האחרונים "מלשינון"- קו טלפון מיוחד לקבלת תלונות על אופן פעילות השגחת הכשרות. לטענתם למוקד הטלפוני הגיעו פניות מצד בעלי עסק שדיווחו על מקרים חמורים של שחיתות וביצוע עבודת ההשגחה בצורה קלוקלת, כגון, ביצוע העבודה בצורה חלקית ולא אמתית, הגעה לעסק למשך דקות ספורות בלבד בניגוד לנקבע, דרישה לתשלום גבוה במזומן ועוד.

לדברי המטה המטרה הייתה לחקור ולסייע לרבנות הראשית בתפקידה, ולדרוש ממנה לטפל באותם מקרים. טענה מוזרה לחלוטין כשהיא מגיעה מהמטה החילוני ומאלה שאינם מקפידים בהכרח על כשרות...

לטענתם, הרבנות הגיבה לטענות בהתעלמות והתחמקות. "נראה היה כי הרבנות מנסה להתנער מהטיפול בעניין, וזה עורר אי נוחות גדולה" אמרו במטה. "כיום רבים מרגישים שלא קיימת כתובת רצינית אליה הם יכולים לפנות בנושא, גם בהילקח בחשבון את המפקחים ואת המועצות הדתיות ועל כן ראינו לנכון לסייע. חשפנו באמצעות פעילותנו את השחיתות הרבה המתבצעת במערך זה והופתענו לגלות שהרבנות הראשית אינה רואה בכך תופעה שיש להילחם בה לאלתר ואינה משנסת מותניים לבירור הפניות שהתקבלו מחד, וכן לטיפול כולל במערך מאידך", כתבו למבקר המדינה.

יו"ר המטה, ענבל ליבר, הוסיפה כי "לא ייתכן כי תתקיים שחיתות כזו במערך חשוב לדוגמת זה, והסמכות העליונה המפקחת תמשוך ידיה ותסיר מעצמה האחריות לבחינת הדברים. התנהלות זו רק מוסיפה על האכזבה מהרבנות הראשית והעומד בראשה, שהוסיפה להתעצם עם התנגדותו של הרב לאו לחוק צהר בתחילת השבוע" חשפה ליבר את הסיבה האמתית כנראה בגללה נזכרו דווקא השבוע לפנות למבקר המדינה.

מעשים אלו של הבית היהודי רק מלמדים מה היה קורה לו הרבנות הראשית הייתה בידם... הציבור החרדי מזמן כבר אינו סומך ברוב המקומות על הכשר הרבנות הראשית הרגיל אותו צורכים בעיקר הציבור הדתי לאומי. במשך שנים הצהירו במפד"ל שהכשר הרבנות הראשית הנו מצוין ואף "עדיף" על הכשרי הבד"ץ למיניהם ורבני הציונות הדתית הצהירו כמה פעמים שיש להעדיף את הכשר הרבנות במקומות שונים. אלא שכנראה כל זה נכון עד שמפסידים בבחירות ואז הכשר הרבנות נהיה בעייתי מושחת ומזניח...

קטגוריה:

תגיות: ,