רבני הציונות הדתית והמועצה האזורית שומרון ערכו אמש עצרת הספד לזכרו של מרן בהשתתפות בנו הרשל"צ הרב יוסף וכן הרב אלייקים לבנון הרב האזורי והרב מצגר.

הרשל"צ רב יצחק יוסף אמר כי "מותו של אבא הוא קשה כמו חורבן בית המקדש. הוא היה מגיע לכולם. אין מקום שאני מגיע אליו ולא מראים לי שהוא היה כאן. הוא לא הסתכל ´החוג הזה, החוג הזה´ כל החוגים היו שווים אצלו. הייתה לו אהבה לכל עם ישראל. בשנים האחרונות הוא היה מלמד בישיבת מרכז הרב. זה אדם שיש לו הנאה בלימוד. אני זוכר כשהייתי בן חמש, היו לו שבעה שיעורים בשבת".

הוסיף כי "צריך להרבות שיהיו הרבה בני תורה. יש המון פועלים צריך שיהיו הרבה בני תורה, פעם לא היו בני תורה ספרדים. מעטים מאוד. והיום צאו וראו כמה בני תורה יש". הוא סיפר כי "לאבא היו בבית 40,000 ספרים. זה לא מעט" והוסיף כי "אבא היה הולך ברגל בקור לדבר עם יהודי שהילדים שלו היו דתיים, שישים את ילדיו בבי"ס דתי. זו אהבת ישראל האמתית".

הרב יונה מצגר, הרב הראשי לשעבר אמר כי "הרב עובדיה יוסף היה אבי הרוחני, התייעצתי עם הרב עובדיה יוסף כמעט בכל נושא שעסקתי בו. ובכל פעם שפניתי אליו נהג כאילו הוא עוסק בכך כבר שנים". עוד הוסיף הרב מצגר כי "על הרב עובדיה יוסף נאמר: היזהרו בבני עניים שמהם תצא תורה".

גרשון מסיקה, מיוזמי העצרת, הצהיר כי "הציונות הדתית ובוודאי ההתיישבות ביו"ש זוכרים בהערכה ובאהבה את מרן הרב עובדיה יוסף. אנחנו מעל המחלוקות ואנחנו מבקשים היום להעביר מסר של אחדות לכל חלקי הציבור בארץ. ולהביע את כאבו על לכתו של מרן".

אלי ישי, לא הגיע לעצרת למרות שהוזמן ושמו פורסם במודעות אך כפי שפורסמנו פה אתמול ב"כל האמת"בגלל התנגדותם של אנשי דרעי שהורו לבטל את הגעתו של ישי מה שהביא את המארגנים להודיע על ביטול הגעתו של הרב יצחק, ישי החליט למחול על כבודו וויתר על הגעתו למען כבוד התורה. בלשכת הרב הכחישו הבוקר את הסיפור.

העצרת הועברה ברדיו גלי ישראל המשדר בעיקר ביו"ש.

קטגוריה:

תגיות: ,