הקרבות ברחוב הליטאי מטפסות מדרגה אם עד עתה הן התבטאו רק בדיבורים החל מהיום העבירו אותן בבני ברק לקווים מעשיים מאד.

במסמך מודפס המצורף לכתבה דורשים עתה בבני ברק מבחורי ישיבה ואברכי כולל מורים ומורות לחתום כי הם מקבלים עליהם את מרות הגראי"ל שטיינמן והכי הם לא יכניסו לביתם את עיתון "הפלס". מי שלא חותם על המסמך יסולק מהכולל הישיבה או מקום העבודה.

הסכם נגד הפלס

זהו הצעד האגרסיבי ביותר שנעשה בציבור החרדי כדי לכפות דעה של רב אחד על משנהו שלילת הלגיטימציה ללכת אחרי רב אחר מעוררת תמיהה ושאלה האם מחר לא יחתימו ספרדים להצביע לג' ולא יועפו מהמסגרות שלהם...

הפרשן יעקב ריבלין כתב הערב בטוויטר שבשיחה עם כתבים בכנסת אמר שר החינוך, שי פירון, נחרצות שכולל או כל מוסד חינוכי שיעיף בגלל בחירה במפלגה אחרת ישללו ממנו כל התקציבים. שלילת זכות בחירה הנה עברה על חוקי הדמוקרטיה שמאפשרים לכל אדם לבחור בכל מפלגה כאוות נפשו ולא להיות מופלה בשל כך. סביר להניח שבבני ברק חשבו גם על הפן המשפטי אך נראה כי בהפלס לא הולכים לוותר להם בקלות בשבוע שעבר פרסמנו פה את מודעת הפלס בעמוד הראשי בימים האחרונים שמפנה אנשים שנפגעו והופלו בשל הבחירות למחלקה המשפטית של התנועה.

כאמור מדובר בתקדים מסוכן שסופו מי ישורנו, במיוחד שלא מדובר במשהו שגדולי ישראל יכולים או רוצים להכריז עליו כעל לא לגיטימי. זהו מאבק פוליטי שגלש לפסים לא נעימים שכבר גורמים להדים שליליים לחילול ה' מיותר.

אנו נמשיך לעקוב אחרי הדברים ולעדכן אתכם

קטגוריה: