תופעת רבנים שמחתנים זוגות ללא הסמכה וגם שהחתן לא התגרש עדיין... היא תופעה שצברה תאוצה בשנים האחרונות. מבחינת ההלכה ישנה שיטה לפי רבנים מסוימים שנותנים היתר לגבר להינשא בשנית
ללא שהתגרש מאשתו הקודמת בגלל בעיות שונות.

במקרים כאלו החתונה לא מדווחת לשלטונות וכן למועצות הדתיות והאישה הקודמת ממשיכה לחיות ללא בעלה והוא עם אישה אחרת.

לידי "כל האמת" הגיע סיפורה הקשה של ר' מירושלים הייתה גרושה במשך כמה שנים עד שהוצע לה משהו שהיה נראה מתאים מאד מבחינת כל הדברים הם יצאו במשך תקופה ארוכה בה אף הכיר את ילדיה לאחר כמה חודשים החליטו הזוג להינשא ולהקים את ביתם מחדש. החתן התגורר במשך כל התקופה באחת מערי הצפון והוא אמר לכלה המיועדת שעל פי הוראת מורו ורבו ר' דוד מנהריה עדיף שהם בשלב הראשון לא יתגוררו ממש יחד אלא הוא ימשיך להתגורר בצפון ולעבוד שם ובסופי שבוע וחגים הם יתגוררו יחד. האישה בתמימותה קיבלה את הוראתו של ר' דוד על סמך דבריו של החתן.

כדי שלא יהיו בעיות הסביר לה שעדיף שהם ינשאו בטקס פרטי וקטן ושכמה שפחות אנשים ידעו על החתונה שלהם. הם נישאו במנין מצומצם והחלו לחיות בסופי שבוע. בתחילה הכל היה בסדר הוא הגיע כל שבת אך לאט לאט לאחר כשנתיים תדירות ביקוריו הלכה ופחתה עד שהאישה מצאה את עצמה שלושה חודשים ללא בעלה...

היא החליטה שהיא לא מסוגלת יותר לעמוד במצב הזה והיא נסעה לר' דוד בנהריה כדי שיורה לבעלה לעבור להתגורר איתה. הרב לא קיבל באותו יום קהל אך האישה ישבה ובכתה במשך שעות ארוכות עד שהגבאים העבירו את שאלתה לרב שפסק חד משמעית מעולם לא הוריתי כדבר הזה ואינני מכיר את בעלך כלל וכלל.

האישה ההמומה נסעה למקום עבודתו של בעלה שם הופתעה לגלות מפי מהמנהל המופתע שלבעלה יש אישה נוספת בצפון. דבר אותו ידע היטב הרב שחיתן אותם בסתר ובכל אופן שיתף פעולה עם הבעל. מקרים כאלה ודומיהם הביאו להצעה החדשה.

משרד הדתות מכין בימים אלו הצעת חוק שתאסור על מי שלא הוסמך מהרבנות וממשרד הדתות לעסוק בתחום זה ולנקוט סנקציות פליליות ומאסר של שנתיים על מי שיעבור על החוק. רבנים שמתעסקים בתחום לא מתכוונים להפסיק גם עם יעבור החוק, אנחנו הולכים לפי ההלכה, והחוק זה לא הלכה למשה מסיני בתחום הזה טענו הרבנים.

צילום חדשות 24 חתונה פירטית

קטגוריה:

תגיות: , , , , , , , , , , , , , ,