מחר יהיה האות הזה.... יום לפני הבחירות המקומיות ניתן כבר להתחיל לסכם את מה שחווינו בחודשים האחרונים. הקרבות בציבור החרדי התדרדרו למרבה הצער לשפל ששנים רבות כבר לא חווינו, ההשמצות בין הספרדים לאשכנזים ובין ג' לעץ הפכו מזמן למלחמת אחים שכולי תקווה שתסתיים כבר וננסה לאסוף את השברים חזרה

רק הבוקר פורסמה תמונה עם שלט שהונח על מכוניתו של הגרש"א אויערבאך בו נאמר ש"דמו בראשו אם לא יסגור את המפלגה". חוסר הכבוד והדרך ארץ והירידה לשפה זולה ונמוכה כל כך גם אם אין כוונה אמיתית מאחורי המילים לא מיטיבה עמנו כלל.

שלושה ערים מעסיקות את העולם הפוליטי החרדי וספקולציות והימורים רבים כבר מסתובבים באוויר:

בית שמש
בבית שמש מתנהל מאבק בין ראש העיר המכהן מטעם ש"ס משה אבוטבול אל מול אלי כהן מועמד "הבית היהודי" שאינו שומר תומ"צ. רוב הציבור החרדי תומך באבוטבול אך ישנן קהילות בעיר שתומכות באלי כהן.

הערכה: לאבוטבול יהיה קשה לנצח אך בסופו של יום הוא ימשיך בתפקידו.

אלעד
העיר שמשכה אליה את רוב תשומת הלב של מערכת הבחירות המקומיות, עיר קטנה סך הכל 40 אלף תושבים בלי תשתיות למסחר בלי אטרקציות תיירותיות, בלי כלום... אך המאבק עליה הפך למלחמת אשכנזים-ספרדים. העיר באופן מסורתי הייתה תמיד שייכת לש"ס שהצניחה בה פעם אחר פעם ראשי עיר שנכשלו בתפקידם או לפחות נכשלו לזכות באהדת הציבור בעיר, פרנסיה או רבניה במקרה של צביקה כהן.

גם הפעם חיכו בג' להכרזה על מועמד של ש"ס שיתאים לכולם אך המאבקים בין יו"ר ש"ס אריה דרעי לבין רב העיר והתנגדות התושבים להצנחה נוספת הביאו להתמהמהות גדולה שהביאה לבסוף את ההחלטה לרוץ בנפרד. העיר שהייתה סמל האחדות בבחירות הקודמות הפכה לזירת קרב עקובה מדם כמשמעו.

בש"ס שהחליטו לבסוף להחזיר לעיר את צוריאל קריספל ראש העיר הראשון של אלעד על אף עברו הלא מוצלח במיוחד בעיר, לקחו את התמודדותו של בנו של מאיר פרוש - ישראל פרוש כבגידה וככפיות טובה ובעיר החל מאבק אלים במיוחד שכלל קריעת מודעות באופן שיטתי והבאת גורמים עבריינים מחוץ לעיר כדי להטיל מורא.

מאבק צמוד נערך גם בגזרה הרבנית כשדמויות רבניות רבות הודיעו על פי השמועה בשבועות האחרונים על תמיכתם בפרוש ולאחר מכן הם הכחישו את הדברים או בקולם או בהתייצבות מלאה בעצרת הבחירות שנערכה בעיר אתמול. מאבק מיוחד היה על קולות התימנים בעיר גם שם נרשמה נדנדה רצינית.

הערכה: קשה לומר האם הציבור הספרדי בעיר שלדעת כולם הוא הרוב יעמוד בפני הלחץ ויצביע בקלפי נגד "מועמדו של מרן" קריספל. אין ספק שקריספל הוא מועמד בדיעבד ואין לא אהדה רבה מידי גם בקרב הציבור הספרדי שזוכר את הקדנציה הקודמת בה הצליח צוריאל להסתכסך עם כל מה שזז בעיר אך הוא עדיין ספרדי - שסניק מועמדו של מרן...

פרוש יצטרך נס משמעותי כדי לנצח ולזכות בתפקיד הנכסף אם כי בסביבתו בטוחים כי "שנאת המן" תהווה חלק חשוב בניצחונו של פרוש, בכל מקרה מי שינצח יצטרך לקחת את השני כסגנו... מעניין יהיה לראות כיצד הם מצליחים להתגבר על המשקעים העצומים שנוצרו בשבועות האחרונים ולטובת העיר משלבים ידיים יחד.

ירושלים
המצב בירושלים סבוך, הן בגזרת המפלגות והן בגזרת המועמדים לראשות העיר. שני המועמדים המובילים לא משתייכים לציבור החרדי. כך ששאלת התמיכה היא בין מועמדו של דרעי וליברמן: משה ליאון לבין ראש העיר בפועל ניר ברקת.

הציבור החרדי כנראה לא יתייצב כולו מאחורי ליאון בשל התבטאויותיו בימים האחרונים בנושא החזיר והחרדים, הגר"ש אויערבאך הורה לאנשיו להצביע למועמד הקש שלו אפשטיין שבעצם פוגע בליאון ויסייע בסופו של יום לבחירתו של ברקת.

בזירת המועצה מתחוללת מלחמה עקובה מדם ושלטים כאשר מפלגת "בני תורה" נאבקת על זכותה לעצמאות ייצוגית. לטענת גורמים במפלגה סיכוייהם לעבור את אחוז החסימה גדולים כשהם יודעים שהפסד בייחוד בירושלים ישמוט את הקרקע תחת התנועה והעיתון כשיציג אותם כציבור קטן וחסר כוח.

במידה והם ייכנסו לעירייה או אפילו יקבלו כמות קולות מכובדת מאד יהיה קשה מאד לנציגות החרדית של ג' להמשיך להתעלם מהעיתון ואנשיו.

הערכות: ברקת נשאר בכיכר ספרא כראש העיר.

מחר יום הבחירות נהיה אתכם ב,כל האמת" עם כל הדיווחים במהלך יום הבחירות וכמובן בעת פרסום תוצאות האמת

קרדיט צילום: קול חי

קטגוריה:

תגיות: