בשיחות טלפון שמקבלות נשים שטבלו במקווה בנווה שאנן בחיפה, משכנעת אותם נציגה של המפלגה כי כדאי להן להצביע  שס"ג כי אחרת ראש העיר שלהן יונה יהב, רוצה להרוס את המקווה עליו יש צו הריסה, את מאגר השמות של הנשים קיבלו מהמקווה של נווה שאנן ככל הנראה מהבלנית, וכל מי שהייתה במקווה קיבלה שיחת טלפון. יצוין כי מדובר במקווה מפואר מאד בבעלות פרטית ולא מדובר במסירת מידע ציבורי.

ערוץ 1 במהדורת מבט לחדשות תיעד שיחת טלפון של נציגת המפלגה עם גברת בשם אורית שרתחה מזעם על השקר שמפיצות אותן פעילות שמביימות סיפור של שקר כדי לקנות להם מצביעים.

מלשכת ראש העיר ומבדיקה שנערכה בעירייה לא היה ולא נברא סיפור כזה. האם מדובר ביזמה פרטית של אדם קל דעת שמנסה לגרוף קולות או שמא מדובר באסטרטגיה של המפלגה למרות הסיכום של אלפר יו"ר הרשימה עם יונה יהב לתמיכה בו לראשות העיר.

הציבור החרדי בעיר עדיין לא החליט כולו במי לבחור האם שוב ביונה יהב או בבורבסקי שמתמודד מולו. במועצת העיר הקודמת היו לחרדים שני נציגים בעירייה אך מאז גדל הציבור החרדי מאד בעיר והוא צפוי להכפיל ואף לשלש את כוחו. הציבור החסידי בעיר גם חלוק עדיין כיצד לנהוג, הרב יעקב ליצמן שביקר אתמול בחיפה הורה לחסידי גור לתמוך ביהב בשל האינטרסים של החסידות בעיר ובמקומות אחרים אך לא ברור שכולם יענו להוראתו. חסידי בעלז בעיר צפויים שלא להצביע ליהב בשל הסכסוך שיש להם אתו בנוגע לבית הכנסת הגדול בעיר עליו הם רצו להשתלט אך הוא הוציא אותם בצו בית משפט.

ההערכות הן שאם הציבור החרדי יצביע ליהב בהמוניו כיסאו מובטח גם לקדנציה הבאה אך שוב אין ערובה אמיתית כי כך יקרה.

צילום: אילוסטרציה

קטגוריה:

תגיות: , , ,