ניתן לסכם את הבוקר שאחרי עצרת השבעה שרובה הייתה עצרת פוליטית, וביסוס מעמדו של אריה דרעי כמנהיגה הבלתי מעורער של תנועת ש"ס ודחיקתו של אלי ישי מחוץ למעגל המובילים והמשפיעים. מי שהסתכל על פניו הנפולות של אלי ישי כאשר הרב שלום כהן הכריז על צירופו של הרב דוד יוסף למועצת חכמי התורה ראה בבירור את היאוש שניבט מהן...

כפי שנראים הדברים, תם עידן רחוב הקבלן 45 וסוף שליטתו של משה יוסף ובני ביתו על ש"ס. זה שנים שהרב דוד יוסף ידיד נפשו של אריה דרעי מחכה לרגע שיהיה במעמד של השפעה. מאז שאריה דרעי עזב את תנועת ש"ס לפני 13 שנה גם הרב דוד יוסף נוטרל מכל השפעה פוליטית ואף הוזהר כמה פעמים שלא יתערב בשום פנים ואופן בענייני התנועה. הדברים הגיעו בזמנו גם לאלימות מילולית ואפילו לתגרה בן בני המשפחה.

העיתונאי יהודה שלזינגר מ"ישראל היום"פרסם הבוקר שבניו של מרן נדהמו כאשר פורסם שהרב דוד יוסף צורף למועצת, לדבריו זה לא על דעת הבנים האחרים ולא על דעת אריאל אטיאס. לפי שלזינגר הבנות של מרן שצפו בעצרת מתוך בית הכנסת ברחוב הקבלן קמו ועזבו את המקום מתוך כעס וטענו שעצרת השבעה הפכה לעצרת פוליטית וזה בזיון לרב ולמשפחה.

הפרשנים מציינים כי הרב שלום כהן כלל לא הזכיר את משה יוסף, וכן את הרב אברהם יוסף בנאומו אמש, הפרשנים בעיתונות מסכמים את האירוע ואומרים שהרב דוד יוסף הוא זה שיהיה הדמות הדומיננטי של מועצת החכמים ואף הרב שלום כהן הדגיש בדבריו שהרב דוד יודע להוציא אל הפועל את הדברים, בכך טוענים הפרשנים שאריה דרעי ביסס חזק את מנהיגותו בתנועת ש"ס כשהוא יוצר לעצמו גם את הגיבוי הרבני שחסר לו במועצת החכמים מהרב דוד יוסף. לטענתם פה מתחיל עידן חדש ודור חדש אולי תחילתה של מהפכה פנימית, דור אשר לא ידע את ההנהגה הקודמת ברחוב הקבלן, ימים יגידו לאן הדברים יובילו וכיצד יפעל אלי ישי שמעמדו התערער לחלוטין.

 

 

 

 

קטגוריה:

תגיות: , , ,