ההכנות לעצרת השבעה של מרן זוצק"ל שאמורה להיערך ביום ראשון בשעה 18:00 בצומת הרחובות בר אילן-שמואל הנביא נשלמו. במשטרה ובכוחות ההצלה נערכים בכוחות מתוגברים במיוחד כדי לאבטח את באי העצרת. ההערכות מדברות על כמה מאות אלפי בני אדם שצפויים לגדוש את האזור. לאורך כל ימי השבעה מאות בני אדם נמצאים ליד קברו של מרן זצ"ל מדליקים נרות ומתפללים.

המשטרה הודיעה כי מהשעה 10 בבוקר ייסגר לתנועה רח' חטיבת הראל - מצומת בר אילן-סנהדריה ועד מעבר המיתלה. החל מ-15:30 ייסגרו בהדרגה כל הרחובות המובילים לצומת. הציבור מתבקש שלא להגיע ברכבים פרטיים ולעשות את דרכו בהסעות שיצאו מכל רחבי הארץ.

בארגון 'איחוד הצלה' הודיעו שהושלמה ההיערכות לאבטחה בעצרת הענק, יו"ר איחוד הצלה הרב זאב קשש מסר: "לבקשת בני המשפחה נערכנו לאבטח את הרבבות בעצרת הענק שתיערך ביום ראשון הקרוב בסיום השבעה, באבטחה צפויים להשתתף עשרות רופאים, פראמדיקים, וחובשים מתנדבים של 'איחוד הצלה' באמבולנסים ואופנולונסים, ובמקום אף תוקם מרפאת שטח בה יוענק טיפול רפואי ראשוני בעת הצורך".

בארגון אף שהו במהלך השבוע ליד אוהל האבלים ברחוב הקבלן בהר נוף וטיפלו באנשים שנזקקו לטיפול רפואי בשל הדוחק הרב מעשרות האלפים שהגיעו לנחם את המשפחה במהלך השבעה.

עדיין לא התפרסמה רשימת המספידים אך היא צפויה להיות ארוכה ומכובדת במיוחד. גורמים בתנועה הביעו את רצונם ל"כל האמת" שהעצרת תהפוך למפגן אחדות שיגרש את השמועות על מלחמת הירושה ועל פירוד אפשרי בש"ס, "הרב עמאר ואלי ישי יצטרכו להספיד כדי להשתיק את כולם" הוסיפו. רק היום פורסם כי במהלך הלוויה הורחק הגר"ש עמאר על ידי מאבטחים שמנעו ממנו להספיד את הרב. "אם ש"ס אמורה להמשיך במתכונת הקיימת ראשי התנועה יהיו חייבים להתחשב ברגשות הציבור ולתת ייצוג רחב יותר של רבנים במועצת חכמי התורה כולל את הרב עמאר לו יש הערכה רבה בציבור הספרדי" טוענים הגורמים שביקשו להישאר בעילום שמם מחשש שיואשמו בהתערבות בקרבות הירושה.

על פי דיווחים לא מאומתים של מתי טוכפלד בעיתון "ישראל היום" צפויים להצטרף למועצת חכמי התורה הבבא ברוך נציג משפחת אבוחצירא, הרב בניהו שמואלי, הרב ראובן אלבז והרב מאזוז. ברור שהמועצת תגדל אך השמות שעלו עדיין לא אומתו.

 

תמונה: יאיר סיאני

קטגוריה:

תגיות: