סוכנות הידיעות AP דיווחה שראש תכנית הגרעין של איראן עלי אכבר צלחי אמר אתמול כי הרשויות בארצו עצרו ארבע עובדים בחשד למעורבות במזימת חבלה באחד ממתקני הגרעין של המדינה, ורמז כי השלטונות מחפשים חשדות לקשרים בינלאומיים כדוגמת ישראל.

העיתונאים שמצטטים את צאלחי לא מסרו פרטים נוספים או כל שם של מדינות ספציפיות שקשורות לחקירה. אבל התייחסותו לחקירת למדינות "עוינות" יכולה להפנות אצבע מאשימה לעבר ישראל - אותה כבר האשימה איראן בסדרה של חיסולים ממוקדים של מדעני גרעין בארבע השנים האחרונות ובפעילות הסייבר שגרמה נזק גדול לתכנית הגרעין האיראנית על ידי תולעת המחשבים סוטקנט.

איראן טענה גם לקשרים אפשריים של ארה"ב להתקפות האחרונות על תכנית הגרעין שלה , אבל הפעם אמר צאלח כי ייתכן המזימה האחרונה קשורה למתנגדי הושטת היד לשלום של טהראן לוושינגטון. רק אתמול אמר, שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, שראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, רצה " לסחוט את העולם" ולחסום את ההתקדמות של שיחות הגרעין הפוטנציאליות עם המעצמות האחרות וארה"ב. .

סאלחי, שצוטט על ידי סוכנות הידיעות הרשמית למחצה "פארס", לא מסר כאמור פרטים נוספים על המזימה או היעד האפשרי, אבל אמר שהרשויות פיקחו על החשודים ובצעו את המעצרים ב"בדיוק הזמן הנכון ". מאוחר יותר, ספר לי צאלחי לטלוויזיה האיראנית כי הרשויות סכלו "כמה מקרים של ניסיונות חבלה דומים בשניים או שלושה שבועות האחרונים" גם בנושא זה לא פירט.

זוהי כנראה התשובה האיראנית למעצר של המחבל האיראני-בלגי לפני כשבוע על יידי ישראל. האיראנים מידי כמה חודשים משחררים הצהרה כי עצרו מרגלים ישראלים למרות ששום דבר מטענותיהם לא הוכח עד עתה.

קטגוריה:

תגיות: , , ,