אירוע ירי בישוב פסגות בערך בשעה 21:20 נורתה ילדה בת 9 בפלג גופה העליון. מצבה מוגדר בינוני קשה הפצועה הייתה בהכרה מלאה כאשר הגיעו אליה כוחות ההצלה. היא פונתה לבית החולים שערי צדק בירושלים שם נמסר כי הילדה סובלת מפצע ירי בכתף וחור יציאה בגב. היא בהכרה מלאה והמדדים תקינים והיא תהיה בטיפול המשך.

תושבי פסגות נקראו להישאר בבתים עד להודעה חדשה ולהישאר במרחבים מוגנים. כיתת הכוננות של הישוב דאגה שהילדים שנמצאים בחוץ יועברו למקומות מוגנים. בתחילה היה חשש כי מדובר בחדירה של מחבל לישוב אך ההערכות עד עתה אומרות כי הילדה נורתה על ידי צלף.

דובר פסגות, דוד צביאל התייחס לפני זמן קצר לאירוע החמור ואמר ש"מדובר בירי צליפה מדויק שבוצע לעבר הבית הקיצוני שביישוב שפונה לכיוון רמאללה. מהירי הזה נפצעה הילדה קשה כרגע התושבים נקראו להישאר בבתים והוטל עוצר".

ראש מועצה אזורית מטה בנימין ויו״ר מועצת יש״ע, אבי רואה שבשטחה נמצא הישוב פסגות אמר כי ״לאחר תקופה ארוכה של שקט בטחוני הטרור חוזר ומרים את ראשו בחסות משא ומתן מדיני ושחרור מחבלים. שליחיו של אבו מאזן יושבים בפגישות עם השרה לבני בעוד שההסתה נגד ישראלים נמשכת ומקרבת המוקטעה ברמאללה יוצאים מחבלים לפגוע בילדה בת 9. אני קורא לראש הממשלה ולשרים לעצור מיד את שחרור המחבלים, לתת לצה״ל את ההוראה לפעול למיגור הטרור ולהורות על תשובה ציונית הולמת בבנייה בכל רחבי ישראל״.

נא להתפלל על נועה בת מיכל בתושח"י.

תמונה באדיבות ויקיפדיה

קטגוריה:

תגיות: ,