ה"דיילי טלגרף" פרסם הערב כי מג'טבה אחמדי , שכיהן כראש מפקדת לוחמת הסייבר האיראנית, נמצא מת באזור מיוער בסמוך לעיירת כרג', צפונית מערבית לבירה טהרן. חמישה מדעני גרעין איראניים וראש תכנית הטילים הבליסטי של המדינה חוסלו מאז שנת 2007. המשטר האשים את סוכנות המודיעין של ישראל - המוסד, בביצוע החיסולים האלה.

אחמדי נראה לאחרונה יוצא מביתו לעבודה בשבת. מאוחר יותר הוא נמצא כששני כדורים בלבו, כך על פי "אלבורז" - אתר הקשור למשמרות המהפכה. "יכולתי לראות את שני פצעי הירי על גופו קנה המידה של פצעיו לימדה כי הוא נרצח מטווח קצר על ידי אקדח" סיפר עד ראייה לאתר האינטרנט.

מפקד המשטרה המקומית אמר כי שני אנשים על אופנוע היו מעורבים על פי החשד בהתנקשות בחייו של אחמדי. עמוד הפייסבוק של קציני המטה של לוחמת הסייבר אישר כי אחמדי היה אחד מהמפקדים שלהם ופרסם הודעות תנחומים. אך גולשי "אלברוז" הזהירו שהפייסבוק הנגיש גלוי והודעת התנחומים עלולה לפגוע בביטחון הלאומי של איראן. "תפסיק לתת מידע נוסף אודותיו. הצד הנגדי, המהפכנים ינצלו את הרצח שלו ", אמרה הודעה אחת בעמוד. "זה נשמע כמו עבודה של חיסול לקצין בסדר גודל של חשיבות כזו" .

כתוצאה מכך, יצאה הצהרה מהאימאם של חטיבתו חסן מג'טבה במשמרות המהפכה, שאמרה שנחקר מותו של אחמדי. בהודעה הזהיר האימאם מפני ספקולציות "בטרם עת על זהותם של האחראים להריגה " .

גורמים מערביים אמרו שהמידע עדיין נבדק, מקרי מוות קודמים היו מכות רציניות לכוחות הביטחון של איראן שהביאו לידי אמצעי אבטחה הדוקים סביב מפקדים מובילים ומדעני גרעין דבר שהחדיר תרבות של פחד בכמה מהחלקים הרגישים ביותר של מערכת הביטחון האיראנית.

הקרבן האחרון שנרצח באיראן היה מוסטפה אחמדי רושאן, כימאי שעבד במפעל להעשרת האורניום בנתאנז , הוא נהרג כאשר מטען חבלה התפוצץ במכוניתו בחודש ינואר בשנה שעברה.

מותו של אחמדי, מומחה מוביל בהגנת סייבר, יכול להיות חלק מאותו מהלך של חיסול בכירים איראניים. איראן הואשמה בביצוע מספר התקפות סייבר שמקורם אותר על ידי המערב. ג'ושי ששנק, מומחה של שירותי המכון המלכותי הבריטי ( Rusi ), אמר שזה נתפס כאיום פחות מתכנית הגרעין אך "התקפות הסייבר של איראן כנגד ישראל ובמקומות אחרים באזור מהוות איום הולך וגובר , אמנם זה עדיין לא נראה כמו מתקפה גדולה ומתמשכת, כך שזה יהיה חדשני ומשמעותי לעשות חיסול של משהו בתחום של הסייבר, אמר ששנק.

משמרות המהפכה האיראניות מואשם גם בהשאלת המומחיות שלו למשטרו של סוריה,בכדי לסייע לו לפרוץ יעדים מערביים באמצעות גוף המכונה הצבא הסורי האלקטרוני.

קטגוריה:

תגיות: