תחושת התסכול בקרבתו של הגר"ש עמאר הולכת וגדלה והם מתחילים לחשוש כי כדור השלג יכול להתגלגל עד למעשים חמורים ביותר. אחד מבני משפחתו של הרב אמר ש"רק נותר שירצחו אותו"...

הרב עמאר עצמו העדיף להיות בצל התקשורת ובטח לא להיתפס כזה שמנסה לרשת את הגרח"ע יוסף עוד בחייו, דבר שמביא עליו הרחקה פוליטית גם מאלו שלא מתנגדים אליו אך חוששים להראות לצידו ככאלו ש"חס ושלום" תומכים בו ואולי רוקמים עמו קנוניות. וכמו שהוא עצמו היטיב להגדיר זאת בציניות "אני יודע שאני אשם בכל"...

ההרעה ביחסים בין משפחת יוסף לבין הרב עמאר החלו כאשר האחרון חש שהתפקיד נלקח ממנו על ידי דרעי ולכן בחר להריץ מועמד אישי שלו לתפקיד הרשל"צ, הרב ציון בוארון, כנגד מועמדה של ש"ס בנו של הגרח"ע יוסף הגר"י יוסף שאכן נבחר לבסוף לתפקיד.

מאז ניסה הרב עמאר לקבל את סליחתו של מרן שאכן לאחר כמה פעמים סלח ואף ביקש שיגיע לבקרו בבית החולים. אך מאז החלו להתפרסם הכתבות של שלום ירושלמי במעריב לפיהן מקורב לרב עמאר טען כי הרב מתעתד לרשת את מקומו של מרן לאחר 120 הוא הפך לפרסונה נון גרטה בבית החולים הדסה כאשר על פי הדיווחים בתקשורת הודיעו לו שהוא אינו רצוי בקרבת הרב. כמו כן אתמול נאמר כי הוא לא הוזמן לעצרת הרבבות בכותל וכן גם לאחר שהגיע הוא זכה להתעלמות מופגנת.

הגר"ש עצמו הביע בכל הזדמנות שאט נפש מהשמועות והתנער מהן בכל כוחו אך נראה כי זה לא עוזר והנושא הפך לאחד הנושאים הבוערים בציבור החרדי. בתקשורת הכללית עסקו בנושא רבות ובין הדברים שנאמרו ניתן לציין את דבריו של שרקי בגלי צה"ל שדרעי עוסק במאבקי הירושה והוא מתעתד להמליך את הרב שלום כהן בנושאים הפוליטיים ואילו את הגר"י יוסף לנושאים ההלכתיים.

דברים אלו אינם נשמעים הגיוניים, כיוון שהגר"י יוסף לא יכול להשתתף בשום פעילות פוליטית עד סיום כהונתו בעוד עשר שנים. ואילו הגר"ש כהן נחשב כשרוף בקרב מגזרים רבים שכועסים על דבריו בחודשים האחרונים שפגעו רבות בחובשי הכיפה הסרוגה.

קטגוריה:

תגיות: , , ,