סכום של 16.75 מיליארד יורו (כ-20 מיליארד דולר) במזומן מאוכסן בשדה התעופה במוסקבה ללא דורשים... הכסף הגיע לשם לפני שש שנים בכ-200 ארגזים שכל אחד שוויו כמאה מיליון דולר כך מדווח היום האתר "מייל אונליין".

הרוסים דרשו שהבעלים יוכיח את בעלותו על הכסף עד עתה ניסו כמה אנשים מתחזים כפי הנראה להוכיח את בעלותם על הכסף אך הם לא הצליחו להביא ראיה שתניח את דעתם של הרוסים.

סכום הכסף העצום הגיע למוסקבה דרך פרנקפורט לפני כשש שנים על ידי אזרח איראני בשם פרזין קוראריאן מוטלגה אך הוא לא הגיע לדרוש את כספו. הרוסים עד עתה לא הצליחו לפתור את התעלומה.

הערכה אחת טוענת כי הסכום הדמיוני כנראה שהיה שייך לשליט העיראקי המודח, סאדם חוסיין אך תאוריה זו לא הגיונית כיוון שהכסף רק הגיע למוסקבה שמונה חודשים לאחר מותו של הרודן העיראקי. עד עתה ידוע שסדאם ניסה להבריח 7.5 מיליארד דולר למוסקבה בשקים של דואר דיפלומטי. הערכה נוספת טוענת כי הכסף שייך לנשיא לוב שנרצח מועמר קדאפי.

תאוריה נוספת טוענת כי הכסף שייך למאפיה הרוסית או לאיש ממשל רוסי מושחת שלא יכול להסתכן עכשיו לדרוש את הכסף ולהיחשף.

פרזין האיראני, האיש שרשום כזה ששלח את הכסף מגרמניה אינו איש תמים כלל ושמו נקשר להונאת בנק באבו-דבי לפני שלוש שנים בסכום של 14 מיליארד דולר, אך הוא לא הופיע עד עתה ודרש את כספו. עד עתה ניסו כמה גורמים להתחזות כשלוחיו אך כשלו להוכיח את העניין. אם אתם חושבים שהכסף נאבד לכם בדרך למכולת הכינו את הסימנים וטוסו למוסקבה שם תוכלו לקבל את הכסף באופן אישי...

קטגוריה: