עולם התורה עצר הערב את נשימתו עם היוודע ההתדרדרות במצבו של מרן הגר"ע יוסף. שמחות בית השואבה רבות הפכו מאירועי הרקדה לאירועי תפילה והתעוררות המשולבים בקריאת תהילים בציבור. רבנים רבים מכל המגזרים עצרו את כל עיסוקיהם ופנו לאמירת תהילים. הרב שטיינמן הורה למקורביו לומר יחד עימו פרקי תהילים וכן הגר"ח קנייבסקי.

מוקדם יותר הערב החליטו הרופאים על מנת להקל על גופו של הרב להתאושש להרדים ולהנשים אותו על מנת לנסות לנקז את המים מראותיו ולתת לגוף מנוחה. סמוך למיטתו של הרב נמצאים בני משפחתו בניו ובכירים בתנועת ש"ס כדרעי, ישי ועוד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לבנו של הרב עובדיה יוסף, הראשון לציון, הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, ואיחל רפואה שלמה לאביו. נתניהו אמר לרב יצחק יוסף: "אני מתפלל לשלומו של אביך". הרב הודה לו ואמר כי הספיק לספר לאביו על השתתפותו בשבוע שעבר בחוג התנ"ך שהתקיים בבית ראש הממשלה.

עם ההתדרדרות במצבו הוחלט על ידי בנו הרשל"צ הגר"י יוסף להוסיף למרן את השם חיים, מעתה יש להתפלל לרפואתו השלמה של חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה בתוך שאר חולי ישראל.

הרופאים המטפלים אמרו כי מצבו של הגר"ע יציב בכל המדדים וההנשמה נועדה כדי להקדים רפואה למכה ולהקל על גופו התשוש של הרב. מחר בשש וחצי בבוקר צפוי ד"ר גילון מבית החולים הדסה לערוך מסיבת עיתונאים ולהסביר על מצבו של הגר"ע בתקווה לבשורות טובות.

קטגוריה:

תגיות: , ,