פחות מיממה לאחר פיגוע הירי בחברון בו נרצח החייל גל קובי הי"ד בידי צלף פלסטיני כשהוא נורה בכדור בודד בצווארו והרוחות בעיר האבות סוערות.

עיתוי הפיגוע עורר חשש גדול בקרב היישוב היהודי בחברון שימי חול המועד הם ימיו הזוהרים מידי חג מגיעים בימי חול המועד עשרות אלפי בני אדם למערת המכפלה והיום אמור להתקיים בו האירוע המסורתי עם מיטב האמנים במוזיקה היהודית והחסידית. על פי הדיווחים כוחות הביטחון ביקשו בתחילה לבטל את האירוע  אך  בישוב היהודי מתעקשים לקיים אותו כדי לא להיכנע לטרור. נועם ארנון, דובר היישוב היהודי בחברון אמר לכל האמת: "אנחנו מצפים היום לכ-60 אלף מבקרים ומקווים שרובם יגיעו חרף האירועים. מניסיוננו, ייתכן שיגיעו אפילו יותר כצעד של הזדהות, יש את כל האישורים הנדרשים בתוספת אבטחה מוגברת".

מיד לאחר הפיגוע הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו כי בתגובה לטרור הפלסטיני בחברון יאוכלס מידית בית המכפלה בעיר "מי שינסה לעקור אותנו מעיר אבותינו ישיג את ההפך. נמשיך ביד אחת להילחם בטרור ולפגוע במחבלים, ונמשיך ביד השניה לחזק את ההתיישבות" אמר נתניהו בהודעתו.

מצידה הימני של המפה הפוליטית הובע זעם רב על התגובה הפושרת, ח"כ משה פייגלין מהליכוד אמר בתגובה "לחטיפות ומעשי הרצח קשר הדוק לשחרור המחבלים. יישוב הארץ אינו עונש על רצח יהודים ואינו מכפר על הפקרתם".

דובר הישוב היהודי,בחברון, ארנון אמר ל"כל האמת" גם בנושא בית המכפלה שלו הבית היה כבר מיושב ביהודים האירוע כולו לא היה קורה שכן הוא קרה למרגלותיו "לו גרו יהודים בבית המכפלה שנרכש בכסף מלא כבר לפני שנתיים הסיטואציה הביטחונית במקום הייתה שונה והפיגוע היה נמנע" אמר ארנון והוסיף "אנו מברכים על החלטתו של ראש הממשלה ומקווים שלו מדובר בדברים בעלמא ושהעוול שנעשה במקום יתוקן בסופו של דבר".

רבים שאלו האם המצוד שמתקיים אחר הרוצח נועד כדי שיהיה את מי לשחרר לאחר מכן... בימים הקרובים צפויה להיות פעימה נוספת של שחרור מחבלים שמעורר זעם רב.

צפו ברגעי האימה כמה שניות לאחר הירי כפי שצולמו בידי מצלמה סלולרית

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

 

קטגוריה:

תגיות: , ,