לקבוצת התוקפים של דרעי הצטרף שוב, מרדכי גילת, העיתונאי הידוע שחשף את "פרשת דרעי" שהתפתחה לבסוף למשפט דרעי ולהדחתו ממשרת מנהיג ש"ס והכנסתו לכלא, ממשיך בקו הלוחמני שלו נגד דרעי.

במאמר אותו פרסם כתב כי אריה דרעי נשאר אותו דרעי ולא השתנה, "צודק אלי ישי שאמר פעם על אריה דרעי , שדרעי נכנס הביתה והדלת פתוחה, הוא נכנס דרך החלון, הוא פשוט לא מסוגל ללכת ישר, הצנחת מועמדים לא תושבי העיר ולהציב אותם ברשימות לעיריות" כתב גילת.

"זאת חלק מהשיטה של אריה דרעי מבלי לספור את התושבים ולחת מועמדים ראויים מתןך הערים עצמם,
אריה דרעי מפרסם בעיתוני החג על השנה האחרונה ומכנה אותה השנה הקשה בחייו. 'כשמרן קרא לי לפני הבחירות וציווה עליי בחדרו לחזור ולהיות בהנהגה אחד מתוך
שלשה קיבלתי את זה בהבנה וגם לאחר הבחירות כשאמר לי להיות היושב ראש קיבלתי את זה בצורה קשה ומאז אני עובד קשה'"מצטט גילת את דרעי.

בבחירות לרשיות המקומיות נמתחת ביקורת קשה מצד רבנים ידועי שם ובעלי מעמד כמו הרב ראובן אלבז על שלא מינה את נציגיו ואף הבטיח שלט יסייע לבחירות מכיוון שהדיחו את נציגו הרב שלמה ברסקה סגן ראש העיר מתפקידו שבו זכה להערכה רבה מגורמים שונים חלקם אף אינו משתייך לציבור החרדי שהעריכו את הרב ברסקה על השגיו ועל צניעותו ועזרתו לרבים, וכן הרב יורם אברג'ל מנתיבות שאף הורה לתלמידיו להפגין ("להתפלל על ראשי ש"ס שלא ישגו" כלשונו של הרב) מול לשכתו של אריה דרעי בהר חוצבים.

אין ספק שאריה דרעי חזר לתפקיד יושב ראש התנועה אך לא עם העצמה שהייתה לו לפני 15 שנה בעת בה הודח, והוא יצטרך המון כוח וסיוע לנהל את ש"ס, מקורות יודעי דבר טוענים כי ברחוב הקבלן  לא נותנים לו גבוי מלא לכל הצעדים ואת המילה האחרונה אומר הרב משה יוסף ששינה כבר מספר החלטות של דרעי שנאלץ להרכין את ראשו ולשמוע להוראות,  בלי גבוי מצד ראש הבד"ץ לא יוכל לנהל את התנועה שכן ישנה אופוזיציה לא קטנה מבית שמחכה לכל מעידה שלו.

קטגוריה:

תגיות: , ,