סערה היום בוועדת הפנים בכנסת במהלך הדיון לאחר ביטול חוק המסתננים בידי בג"צ, על פי החוק שהיה תקף עד להחלטה יכלה המדינה לכלוא מסתננים ללא משפט עד לשלוש שנים דבר שהרתיע את האפריקאים מלהיכנס לגבולות ישראל בתוספת לחומה שהוקמה וצמצמה באופן רציני מאד את התופעה המטרידה שהפכה חלקים שלמים בדרום תל אביב לאזורי פשע מוזנחים ומפחידים.
ח"כ אלי ישי שהיה בקדנציה הקודמת שר הפנים ואחראי לחוק שבוטל הגיב וכתב בדף הפייסבוק שלו ש"החלטה בדבר ביטול חוק המסתננים תהיה אחריות לאבדן הרוב היהודי והזהות היהודית - עד לעת האחרונה הייתה ישראל יעד מבוקש עבור מסתנני העולם. מציאות זו השתנתה בתקופתי כשר הפנים וזאת ע"י בניית הגדר, הקמת מתקני השהייה והעברת חוק המסתננים, פעולות שהביאו לירידה דרסטית במוטיבציית המסתננים להיכנס לארץ. כל ניסיון או דרישה להסיר אחד מאמצעי הגנה אלו, עלול ועשוי לפוגע במטרה הראשית, שהינה שמירת ישראל כמדינה יהודית"
היום במהלך הדיון בוועדת הפנים של  הכנסת קם נציג השכונות עובד חוגי השליך את תעודת הזהות שלו בפני הוועדה ואמר שהוא מעדיף לוותר על זכויותיו בתור אזרח שכן למסתננים ישנן יותר זכויות מאשר לו כאזרח המתגורר בשכונות דרו םתל אביב. התוצאה הישירה של החוק תהיה זרימת ענק של מהגרים לאזורים אלו ופגיעה נוספת באזרחים שמתגוררים במקום ואין להם את היכולת הכלכלית "לברוח" משם.
ח"כ אלי ישי הגיב גם לאירועים היום בוועדה וכתב "אני מבין את נציג השכונות, עובד חוגי שהביע את כאבו בוועדת הפנים של הכנסת. הוא חווה על בשרו את המחיר הכואב לגור בדרום תל אביב. בעצם יום הכיפורים מנפנפים בשכונתם במנגל, ביום השואה משמיעים מוזיקה קולנית, ביום הזיכרון משתוללים מתחת לבית שיכורים המנפצים בקבוקי בירה וממשיכים בתגרה ואלימות. וישנם עוד מקרים רבים ומזעזעים שהתקשורת אינה מדווחת, מפחיד. אנחנו חייבים לעשות הכל שהמצב המביש הזה ייפסק מיד. כל ניסיון או דרישה להסיר אחד מאמצעי הגנה אלו, עלול ועשוי לפוגע במטרה הראשית, שהינה שמירת ישראל כמדינה יהודית ועלול להחזיר את המצב לקדמותו.
לכן בימים אלו אני מגבש הצעת חוק שתעמוד במבחן בג"ץ וזאת בשיתוף עם גורמים משפטיים כדי לצמצם את ממדי התופעה המדאיגה המאיימת על צביונה היהודי של מדינת ישראל" כתב ישי.

קטגוריה:

תגיות: , ,