עיתון הגארדיאן הבריטי דיווח הבוקר כי בצל הדיווחים על הקשרים בין שני המנהיגים, ייתכן והנשיא ברק אובמה יפגוש את עמיתו האיראני חסן רוחאני בשבוע הבא באו"ם. במידה והפגישה תצא אל הפועל זו תהיה הפגישה הראשונה של נשיא אמריקאי עם מקבילו האיראני מאז המהפכה האסלאמית בתשל"ט.

כפי הנראה גם שר החוץ הבריטי וויליאם האג יפגוש את עמיתו האיראני מוחמד ג'אבד זריף , הנשיא האיראני אף הפתיע את הבריטים לאחר שהאחרון צייץ בחשבון הטוויטר של משרדו כי הוא מוכן לפגוש את האג וכי הפגישה ביניהם סוכמה... דובר משרדו של האג אמר כי ישמח לפגוש את רוחאני אם כי שום דבר לא סוכם בין הצדדים.

בראיון ששודר אתמול ברשת ABC אמר הנשיא האמריקאי שהוא הושיט את ידו לשלום לנשיא האיראני ואף שהם לא דיברו ישירות התקיים ביניהם קשר של מכתבים בתקופה האחרונה תוך כדי שהוא ציין כי ההחלטה לבטל את התקיפה בסוריה אינה משפיעה על עמדת הממשל בנוגע לאיראן.

אובמה שחייב לחזק את דמותו בשל ויתורו על הקו האדום עליו הצהיר בנוגע לשימוש בנשק כימי הקפיד לעשות הבחנה בין התנהגותה של ארה"ב בנוגע סוריה, לאחר הקפאת פעולה צבאית וניהול המשא ומתן על עסקה עם רוסיה כדי לפרק את הנשק הכימי של המשטר, לעומת גישתה של וושינגטון לאיראן כעימות גרעיני המגיע לנקודה קריטית של אל-חזור.

"אני חושב שמה שהאיראנים מבינים הוא, שנושא הגרעין - היא בעיה גדולה בהרבה עבורנו מאשר נושא הנשק הכימי. האיום נגד ישראל, שאיראן גרעינית מהווה, הוא הרבה יותר קרוב לאינטרסי הליבה שלנו" אמר אובמה.

קטגוריה:

תגיות: , , ,