ראש הממשלה נשא היום דברי בכנס לרגל 40 שנה למלחמת יו"כ בדבריו התייחס גם למצב הבטחוני ולהסכם בנושא סוריה, "המצב האסטרטגי השתנה רבות מאז מלחמת יום הכיפורים: חתמנו הסכמי שלום עם מצרים וירדן ואנו מנסים להשיג הסדר עם הפלסטינים. כל זה לא היה קורה בלי ההבנה של שכנינו שלא ניתן להכריע אותנו בשדה הקרב" אמר נתניהו.

"אנו נמצאים היום בעידן אחר – בעיצומה של רעידת אדמה אזורית שלא הייתה כמותה מאז קום המדינה. מולנו ניצבים איומים חדשים - טילים, סייבר וגם נשק להשמדה המונית. אנו מקווים שההבנות שהושגו בין ארה"ב לרוסיה בעניין הנשק הכימי הסורי, יישאו תוצאות, ואכן ההבנות הללו ייבחנו במבחן התוצאה - השמדתם המלאה של כל מאגרי הנשק הכימי שהמשטר הסורי השתמש בו נגד האזרחים שלו".

"מבחן התוצאה חל גם על המאמצים של הקהילה הבינלאומית לעצור את התחמשותה הגרעינית של איראן. גם כאן, לא המילים יקבעו, אלא המעשים והתוצאות. בכל מקרה, ישראל חייבת להיות ערוכה ומוכנה להגן על עצמה, בכוחות עצמה מול כל איום, והיכולת הזאת והנכונות הזאת חשובה היום יותר מתמיד" הכריז נתניהו.

נתניהו יפגש היום בירושלים עם קרי שהגיע כדי לעדכן את ישראל בפרטי ההסכם שנחתם אתמול עם הרוסים. כמו"כ צפוי קרי לשוחח על נושא השיחות עם הפלסטינים לאחר שנפגש לפני שישה ימים עם אבו מאזן בלונדון.

בתקשורת העולמית החלו לשאול מדוע ישראל לא מפרקת את הנשק הכימי שנמצא ברשותה על פי הערכות זרות ומסמכי ה-CIA שפורסמו בתקופה האחרונה אך בישראל מוטלת עמימות על הנושא וואין אליו התייחסות פומבית ישירה. שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן אמר היום בראיון לתקשורת כי ביום שהמזרח התיכון יהפך למקום שקט ושליו, ישראל תוכל לממש את כל פרטי האמנה למניעת שימוש בנשק כימי.

קטגוריה:

תגיות: , ,