סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה לפני כמה דקות שהשליח החדש של איראן לסוכנות הגרעין של האו"ם אמר היום שאיראן תשתף פעולה עם האו"ם כדי "להתגבר על בעיות קיימות, אחת ולתמיד", מה שעלול להיות איתות לגישה גמישה  יותר מהממשל החדש של טהרן.

אך למרות זאת השגריר האיראני רזא נג'אפי, בישיבת הדירקטוריון הראשונה שלו בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה האטומית (סבא"א), חזרבדבריו על עמדתה של איראן כי היא לא תוותר על מה שהיא רואה כזכותה לתכנית אנרגיה גרעינית למטרות שלום.

איראן נמצאת בקונפליקט עם מעצמות המערב שחוששות מתכנית הגרעין שלה שעשויה ליצור את התנאים כדי לתת למשטר את היכולת לבנות נשק גרעיני. טהראן מכחישה כמובן את ההאשמה.

"אנו מצפים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם המנכ"ל (סבא"א יוקיה אמאנו) והצוות שלו בימים הקרובים", אמר בהצהרה נג'אפי למועצת המנהלים של סוכנות האו"ם בווינה.

דיפלומטים מערביים ברכו על ההצהרה שמהווה שינוי בנימה האיראנית, אך הזהירו כי נשאר לחכות ולראות אם אכן יהיה שינוי בפועל במדיניות לאחר בחירתו של הנשיא החדש חסן רוחאני שהחליף את קודמו השמרן מחמוד אחמדינג'אד.

רוחאני עצמו אמר ביום שלישי כי הזמן לפתרון המחלוקת הגרעינית של איראן עם המערב היה מוגבל, והאיץ בעולם כדי לנצל את ההזדמנות של הבחירה בו כנשיא.

הוא אמר שהוא מוכן להיפגש עם שרי החוץ של כמה משש המעצמות - רוסיה, סין, צרפת, בריטניה, ארצות הברית וגרמניה - כשהוא משתתף בעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק בחודש הקרוב.

קטגוריה:

תגיות: , , ,