בשנה האחרונה, התגברה משמעותית תופעת עליית קבוצות של יהודים לשטחי הר הבית, בעקבות כך, יו"ר הקרן למורשת הר הבית, יהודה גליק, העריך כי בתקופה הקרובה הרבנות הראשית תוציא לאור חוברת הנחיות הלכתיות לעלייה על ההר.

בראיון לערוץ 7, סיפר "אנחנו מזהים התעוררות שלא ראינו כמותה. אתמול עלו 150 איש בתוכם תלמידי ורבני ישיבת מעלה אדומים, בתי כנסת מרעננה ומגבעת שמואל, מהר ברכה, וישיבת בני צבי. אנחנו מזהים נכונות ורצון גם מצד המשטרה לבוא לקראתנו וזה גם בעקבות הדברים שאמר מפקד המחוז בישיבת ועדת הפנים של הכנסת שכל יהודי שירצה בחגי תשרי יוכל להיכנס להר. אנחנו מצפים למאות רבות של יהודים".

על פי דבריו, המשטרה עושה כל שביכולתה לביטחונם של היהודים שעולים להר, הוא הוסיף וסיפר: "בערב ראש השנה היה אמנם ניסיון לפגוע ביהודים אך המשטרה עצרה רבים ותודה לקל לא היו נפגעים".

גם ביום שישי ב' דראש השנה הושלכו אבנים מהר הבית לעבר הכותל המערבי ושני מתפללים נפצעו קל המשטרה נאלצה לפרוץ למקום כדי לעצור את הפורעים.

גליק הוסיף, כי בפועל הוא מסביר לקבוצות המעוניינות לעלות באופן פרטי להיכן ההלכה מתירה להיכנס, ואת דרכי ההיטהרות קודם העליה. אך למרות זאת הוסיף "אנחנו מצפים, שהרבנות הראשית תוציא חוברת הנחיות, איפה מותר לעלות ואיפה לא. אני אפתיע ואומר לך שיש היום מגעים עם הרבנות הראשית, כי נכון להיום ראשי ישיבות רבים ורבני ערים קוראים לעלייה להר, ואנחנו צפויים לשינוי".

על רקע זה, גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של תנועת פתח, נערכים לעימות נוסף עם כוחות הביטחון. בהודעה שפרסם הארגון נמסר, כי על כל היחידות והתאים הרדומים להיערך לקראת עימות עם "הכיבוש הישראלי" ביום שישי הקרוב.

בזרוע הצבאית, קוראים לנקמה בעקבות עליית היהודים להר הבית. על פי גורמים בארגון הטרור, מדובר ב"פלישה של עדרי מתנחלים למתחם ופגיעה במתפללים מבלי שום התערבות מצד הקהילה הבינלאומית".

המוסלמים, ובעיקר קרן אל אקצה של ראאד סאלח אשר נעצר בשבוע האחרון, עוקבים, מצלמים ומסריטים את קבוצות היהודים העולים להר הבית. הם אף מתנכלים לעולים היהודים להר הבית בקריאות הסתה והסתערויות קולניות. השבוע דווח כי כמה פעמים שהמשטרה הרחיקה אחדים מהם מתחומי ההר.

יש להדגיש: כי אין היתר ברור לעליה להר הבית בימינו כשכולנו טמאי מתים, ורוב פוסקי זמננו אסרו לחלוטין את העליה להר.

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

קטגוריה:

תגיות: