בעיתונות ובתקשורת אנו קוראים מדי יום על הישגים בלתי רגילים,נער חסר כל צובר הון עתק,אישה חירשת ועיוורת מלידה הופכת לדמות מעוררת השראה,נער שרגליו נכוו קשות ונדמה שגורלו נחרץ לחיי נכות הופך לאחד הכוכבים הבולטים בעולם על מסלול הריצה,כל יום סיפור חדש ודרמטי צץ לו מאי שם,הצלחות יוצאות דופן שהושגו בצורה יוצאת דופן ומעוררת הערצה.

מה יש באנשים מוגבלים שהצליחו להתגבר על מכשולים הנראים "בלתי עבירים" לבין אנשים רגילים ובלתי מוגבלים שלא השיגו הצלחות כאלו?
כדי להגיע להישגים בלתי רגילים עלינו להציב לעצמינו יעדים בלתי רגילים.

הצבת יעד בלתי רגיל דורשת הרחבת התודעה,אם בתודעה שלנו ישנה אפשרות שאנחנו מסוגלים להרוויח רק 5,000 ₪ אז כל מה שלא נעשה לא נעבור את היעד הזה, בכדי להיות מסוגלים להרוויח יותר אנחנו קודם צריכים לשנות את התפיסה על עצמינו ביחס למסוגל ותינו להרוויח יותר.

הצלחה איננה מקרית,ואינה עניין של גורל או מזל,בשנים האחרונות כל המחקרים העוסקים בנושא ההצלחה גילו שכל אחד יכול להצליח ויש נוסחאות להצלחה,וכל מי שיאמץ נוסחאות אלו יוכל להעתיק הצלחות אלו לעצמו.

הדבר הראשון המייחד אנשים מצליחים הוא קודם כל הצבת מטרות לאנשים אלו יש מטרות מדויקות אליהן הם רוצים להגיע. את המטרות הללו הם רואים בדמיון ומרגישים בלב איך זה מרגיש להיות בעל הישג כזה או אחר, הם מלאים בתשוקה לממש אותו,הם ישנים איתו בלילה וקמים איתו בבוקר,המטרה עומדת לנגד עינהם כמו חלום שאוטוטו מתממש.
ובעצם "כל רעיון שהמח האנושי מסוגל להגות ולהאמין בו הוא בר ביצוע.

לא פעם מתאמנים שואלים אותי:"האם אני יכול להשיג כל מטרה שאציב?" ותשובתי:"אם אתה מסוגל להאמין ולראות את עצמך מגשים מטרה זו,אין סיבה שלא תוכל לממש"
לעיתים תפקיד המאמן להעצים את החלום ולהכניס אותו עמוק בתודעתו של המתאמן שהוא יכול להשיגו.

לפיכך נראה שפשוט מאד להיות מצליחן אז למה רובינו אינם כאלו?ורק 3% הם אכן כאלו? למעשה רק שלושה מתוך מאה אנשים שתעברו על פניהם ברחוב מסוגלים לספר לכם מהי מטרתם ושאיפתם או מה החלום שלהם?

השאר פשוט נסחפים עם הזרם, בתקווה שמשהו טוב יקרה להם, או לפחות שמשהו גרוע לא יתרחש,והם בעצם מאפשרים לכורח הנסיבות ולרוחות הכלכליות לשאת אותם לכל עבר ולשלוט בנסיבות חייהם.

כדי להימנות בין אותם 3% המצליחנים נתחיל במשימה הראשונה והיא להגדיר מטרה ראויה באופן הזה:

  • על המטרה להיות מעוררת תשוקה המייצרת מחויבות להשיגה.
  • את המטרה נגדיר בצורה מדויקת,עם הגדרת פרק זמן מדויק להשגתה,חיובית,בזמן הווה,על עצמי, כמו לדוגמv' בעוד שנה מהיום (תאריך) אני מרוויחה 30,000 ₪ לחודש ממכירת מוצרי קוסמטיקה.

אחרי זה לא נותר לנו אלא להתפלל שהקב"ה יצליח דרכנו...

 

נאוה שמואל היא מאמנת ומנחה סדנאות לנשים עצמאיות ליצירת הכנסה יציבה וריווחית.

לפרטים נוספים ולקבלת טיפים נוספים ניתן להירשם לתפוצה בכתובת:

www.mecan.co.il

לנשים בלבד: לאימון או הרשמה לסדנא קרובה 052-6676132

קטגוריה: ,

תגיות: , ,