הדרמה באלעד צריכה להסתיים בתחילת השבוע הבא לא בגלל שנגמרו הספינים או שרשימת השמות שש"ס מציעה התקצרה, אלא שהתאריך האחרון להגשת המועמדות מתקרב בצעדי ענק.

אתמול ציפו בעיר בדריכות להכרעתו של הגראי"ל שטיינמן בנוגע לזהות המועמד בראש רשימת דגה"ת בעיר ובהכרעתו במי לתמוך לראשות האם ללכת עם ישראל פרוש שכרגע זוכה לתמיכה רחבה מקהלים רבים בעיר כולל "הבית היהודי" שהודיעו אתמול כי במקרה ויתמודד יתמכו בו.

אתמול נערכה פגישה בין הרב מלכה לבין אריה דרעי בלשכתו של האחרון במטרה להגיע להסכמה בנושא הסבוך אך הפגישה הסתיימה בפיצוץ כאשר הרב הכריז כי הוא יתמוך במועמדותו של פרוש בשל התנגדותו למועמד של דרעי - צביקה כהן.

המועמד המתנדנד צביקה כהן שמכהן בימים אלו כראש מועצת תפן בגליל זוכה להתנגדותו של רב העיר הגרש"ז גרוסמן וכן להתנגדותו של הרב הספרדי הרב מרדכי מלכה. בעיר עייפו ממועמדים מוצנחים שמגיעים לעיר על מנת לשמש בה כראשים ונעלמים ממנה יום לאחר החלפתם. במהלך הימים האחרונים חולקה בתיבות הדואר בבתים באלעד חוברת המורכבת מפרסומים בעיתונות המקומית נגד כהן עוד מתקופת כהונתו הקודמת

היום נטען כי מועמדתו של כהן בעייתית בשל העובדה שהוא המשיך את עבודותו בתפן בשבועות האחרונים ובכך יצר לעצמו בעיה משפטית שאותה מנסים לפתור משפטנים מטעם ש"ס, כהן עצמו אמר לפני כמה שבועות שהוא מעדיף את עבודתו השקטה בתפן מבלי להכנס ליורה הרותחת באלעד. כהן ששימש בעבר כראש העיר אלעד לפני יעקב עידן, שמח בתחילה על הרעיון אך אם התמשכות הסאגה ובורסת השמות שעלו וירדו ללא הרף נראה כי הוא לא שש לרעיון יותר מידי.

שמועות לא מאומתות טענו כי בטרם עלה שמו של כהן כמועמד לאלעד הוא סגר כהן לכאורה דיל בטבריה עם יהד"ת יחד עם ציון פניאן כנגד ש"ס בתמורה לקבלת תפקיד מנכ"ל העירייה, במידה ושמועות אלו יתבררו יתקשה דרעי לשמור על התעקשותו על מועמדותו של כהן.

הפרשן הפוליטי אבי בלום אמר ב"קול ברמה" שכהן הבטיח לדרעי להביא לו מכתב תמיכה מבית הגר"ש אויראבך אליו הוא מקורב אך עד עתה המכתב לא ניתן לו. כאמור שעון החול קצר ביותר והגורמים הפוליטיים יצטרכו להגיע לפתרון מהיר, כרגע נראה כי ש"ס הפסידה את העיר בשל המחלוקות הפנימיות אלא אם כן דרעי ישלוף שפן מהשרוול ויגרום באורח פלא לאחדות דעים.

קטגוריה:

תגיות: , ,