הדבר שתפס אותי במיוחד בחסידות", אומר ר' מאיר, "הוא שאתה מתחיל ללמוד לעומק על הקב"ה, ואינך עסוק בשכר ועונש בלבד"

זה היה יום שבת. מזג האוויר היה נעים, ומאיר אהרן ישב במרפסת ביתו בקומה השמונה-עשרה בשכונת היוקרה פסגות אפק בראש העין, והשקיף על הנוף הפסטורלי. דמות של אברך חסידי, הצועד לאורך הרחוב, תפסה את תשומת ליבו. הדמות נראתה לא שייכת להווי השכונה, שלא הייתה משופעת בבתי כנסת ובציבור דתי.

חלפו כמה ימים, ומאיר החליט לחפש את האיש. התושבים כיוונו אותו לבית חב"ד המקומי, וכשנכנס לשם ראה מולו את הדמות שראה ממרומי הבניין. זה היה הרב טל בנגין, שליח חב"ד בפסגות אפק. מאז נעשה מאיר בן בית בבית חב"ד בשכונה, ואורה של תורת החסידות משך את ליבו.

מצא את החיבור העמוק לתורה. ר' מאיר אהרן

חיפוש אחר מסגרת רוחנית

מאיר נולד במשפחה דתית ולמד בישיבות. בגיל צעיר פנה לעסקים, והפעיל רשת מצליחה של חמש חנויות לכלי בית בירושלים. אבל אחרי הזינוק המהיר באו תקופות שפל. תחילה חשב שזו ירידה זמנית. 'זה יעבור', אמר בליבו. אבל המציאות המרה היכתה בו בעוצמה. חנויות מתחרות נפתחו וההפסדים גדלו.

המצב הזה העלה בו תהיות על דרכו בחיים. המפגש עם תורת החסידות בא בעבורו בדיוק בזמן. אחרי שלמד במשך זמן את תורתו של הרבי מליובאוויטש, החליט לנסוע להשתטח על ציונו בניו-יורק. "הרגשתי שתורת החסידות היא הקו המנחה המדויק ביותר לחיי", הוא מספר. "באותה תקופה חיפשתי מסגרת רוחנית שתעצב את עולמי, והרגשתי שהרבי נוגע בי, שהחסידות משנה אותי".

:
חג של כל יהודי . "המימוש המוחשי לנבואת בעל התניא"

החלטה מחייבת

מאיר חזר לארץ ונסע לאלעד, לבקר את הוריו. הוא פגש את הרב רפאל דוגר, מתלמידיו הקרובים של המקובל רבי יורם אברג'ל, שהקים קהילה חסידית באלעד. מאיר סיפר לו כי החליט להיות חסיד חב"ד. "אתה יודע שזו החלטה מחייבת מאוד, כן?", וידא איתו הרב דוגר. "כן, החלטתי איתנה", השיב לו מאיר.

"הדבר שתפס אותי במיוחד בחסידות", אומר ר' מאיר, "הוא שאתה מתחיל ללמוד לעומק על הקב"ה, ואינך עסוק בשכר ועונש בלבד. בתורתו של הרבי מצאתי את החיבור העמוק לתורה, את ההוראה לחיים בכל פרשה ובכל מועד. אין שום דבר שאינו נושא בתוכו משמעות לחיים, הוראה לפועל, הכְוָונה לעשייה, הנעה לפעולה".

לחלוק את האור

מאז חלפו יותר מחמש שנים. ר' מאיר עבר לאלעד, וחש דחף עז לחלוק עם האחרים את האור שגילה. הוא הקים את קהילת 'מחוברים לנשמה', בסיועו של ר' אברהם-דוד לביא. במהלך השבוע מתקיימים בקהילה שיעורי חסידות, בספר התניא, בקונטרס 'ומעיין', בשיחות הרבי מליובאוויטש ועוד. קהל מגוון משתתף בשיעורים ובפעילויות, והמעגלים גדלים ומתרחבים.

נקודת השיא של הקהילה במעגל השנה היא התוועדות י"ט בכסלו. קהל גדול בא להתוועד יחד, לחגוג ולשמוח, ולהתחזק בלימוד החסידות. ור' מאיר מתמוגג: "כשאני רואה קהל מגוּון כל-כך, שכמעט אף אחד מהנאספים אינו חסיד בהגדרה, וכולם חוגגים יחד – זה המימוש המוחשי והמרגש ביותר לנבואת בעל התניא ש'זה היום יוקבע למועד תמידי בישראל'. היום הזה הוא כבר מזמן לא חג של חסידות חב"ד בלבד, אלא של כל יהודי ויהודי. זה הזמן להתרומם טפח מעל הקרקע ולנצל כל רגע!".

קטגוריה: ,