שר הביטחון משה בוגי יעלון נשא דברים בכנס בנושא הטרור של המרכז הבין תחומי בהרצליה ואמר כי "להבנתנו, שכנינו, ובעיקר המשטר הסורי, מבינים שמי שיאתגר אותנו יפגוש את עוצמתו של צה"ל, ולכך אנו נערכים". הוא הוסיף כי "אנחנו נערכים להשלכות של פעולה או אי פעולה בסוריה. גם היום קיימנו הערכת מצב שהשורה התחתונה שלה היא שמירת שגרה".

"מה שמאותגר על ידי המשטר הסורי, תומכיו ונתמכיו, זה הסדר העולמי משטר האיראני קורא תגר על הסדר באזור ומעורב בכל סכסוך במזה"ת. איראן עומדת בראש המדינות שתומכות בטרור באופן פעיל מאוד, ע"י חתרנות מדינית. סוריה היא המדינה השנייה שתומכת טרור. מפקדת הג'יהאד האסלאמי עדיין בדמשק, והמשטר הסורי מוכן לעזור לכל גורם שרוצה לאתגר אותנו.

מול הטרור לא נכנעים, מי שנכנע לו מביא על עצמו עוד טרור" אמר יעלון, "מול טרור ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה. יש בה את היתרונות הרבים ביותר, וזו היכולת להגיע למחבל בתוך שכם למשל ולעצור אותו שם".

דבריו של יעלון נאמרו על רקע הפרסומים כי כיפת הברזל נפרסה היום באזור ירושלים, ולדבריו של ראש הסגל בבית הלבן דניס מקדונו שאמר מוקדם יותר הערב כי הממשל נערך לכל תרחיש של פעולת גמול נגד ידידותיה של ארצות הברית אם תותקף סוריה. דבריו כוונו כפי הנראה לאיומיו של אסד היום בראיון ברשת CBS בו רמז כי בני בריתו יתקפו את ישראל במקרה של תקיפה בסוריה.

אסד דחה בראיון שוב את ההאשמות נגדו על שימוש בנשק כימי, בתגובה אמר מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי כי הראיות מדברות בעד עצמן. אלא שעד עתה העולם לא באמת ראה את הראיות האלו ותמיכת הקונגרס בתקיפה בסוריה כלל אינה מובטחת.

קטגוריה:

תגיות: ,