לאחר הודעתו אתמול בלילה של אובמה על רצונו לקבל את אישור הקונגרס לתקיפה החל אובמה להערך להצבעה בקונגרס כשהוא שולח את מזכיר המדינה ג'ון קרי אל החזית התקשורתית. קרי אמר היום כי הבדיקות מראות שנעשה שימוש בגז עצבים סארין במתקפה הקטלנית ליד דמשק.

קרי התראיין בכמה מרשתות הטלוויזיה האמריקאיות במהלך היום, " הדבר נתון בידי הקונגרס" אמר קרי, " אני בטוח שהם ידעו לעשות את ההחלטה הנכונה כיוון שהם מבינים מה מוטל על הכף". קרי סירב לענות על השאלה האם אובמה יחליט על תקיפה במידה והקונגרס יחליט כנגדה אך הוא הזכיר את דבריו של אובמה מגן הורדים אתמול שהנשיא יכול להחליט על דברים כאלו אף מבלי להתייעץ עם הקונגרס.

"אני יכול לחלוק איתכם את המידע מבדיקות שנערכו מדגימות שיער ודם נמצא כי נעשה שימוש בגז סארין" אמר קרי. זוהי הפעם הראשונה שהממשל האמריקאי מצביע על הנשק הספציפי בו עשה אסד לכאורה שימוש. עד עתה לא ניתנה ולו שמץ של הוכחה או ראיה ברור לגבי השימוש ונראה שאובמה יצטרך להביא אחת כזאת אם ברצונו לזכות באמונו של הקונגרס שכרגע לא נראה נלהב במיוחד לפצוח במלחמה בסוריה אפילו במתכונת ה"חלבית" אותה מציע אובמה עם תקיפות טילים וללא "מגפיים על הקרקע".

קטגוריה: