עוד ניצחון לאסד? אתמול בלילה בסביבות השעה 11 שעון ישראל הפסיד ראש ממשלת בריטניה בהצבעה בפרלמנט הבריטי, ההחלטה שכנראה תביא את אי התערבותה של בריטניה במערכה נגד אסד ניצחה ב -13 קולות בלבד את עמדתו של ראש הממשלה שדגל בתקיפה.

קמרון ההמום אמר בפנים חתומות מיד לאחר ההצבעה כי הפרלמנט משקף את דעת העם הבריטי, והעם הבריטי כפי הנראה לא רוצה התערבות צבאית בסוריה. קמרון הוסיף כי הוא עדיין חושב שיש צורך בתגובה חריפה על התקיפה בסוריה אך הוא יכבד את רצון הפרלמנט.

ההפסד היה מפתיע יחסית בשל העובדה שהבריטים היו מאלו שדחפו בצורה החזקה ביותר את האמריקאים לשקול תקיפה עוד בטרם בוושינגטון היו מוכנים לדבר על התערבות צבאית. אך מתברר שהשאלות שעלו במהלך הימים האחרונים בשל היעדר ה"אקדח המעשן" הביאו לבסוף להימנעות הבריטית. טוני טרברס מנהל המחלקה למדיניות בבית הספר לכלכלה בלונדון אמר לסוכנות הידיעות AP כי קמרון טעה בחישוביו כאשר העמיד את הנושא לבחירת הפרלמנט כאשר אפילו במפלגתו הנושא לא היה חד משמעי

הנפגעים העיקריים של ההחלטה הם האמריקאים שמיהרו להודיע כי למרות ההצבעה הבריטית הם אינם נסוגים מתכניותיהם, הבית הלבן הודיע כי התקיפה עדיין מהווה אינטרס אמריקאי חשוב ובמידת הצורך ארה"ב תפעל לבדה. "נשיא ארה"ב נבחר עם החובה להגן על אינטרסי הביטחון הלאומי של ארה"ב" אמר ג'וש ארנסט, דובר הבית הלבן.

האמריקאים ממשיכים במאמציהם למצוא הצדקות חוקיות לתקיפה הם כבר מבינים שלא יקבלו את אישור האו"ם לתקיפה בשל התנגדות הרוסים ולכן אובמה שקיבל סירוב השבוע גם מהליגה הערבית ראה בבריטים בעלי ברית חשובים ביותר בנושא.

ייתכן כי הצרפתים יחליט לבסוף להצטרף לתקיפה הצבאית תלוי בהחלטת הנשיא הולנד, וכמובן במידה ופקחי האו"ם שעכשיו בודקים בכמה מעבדות באירופה את הממצאים מהזירה בה ביקרו, יחליטו כי מדובר בתקיפה כימית ברור שגם הבריטים ישובו לנושא הצבאי וישתפו פעולה עם האמריקאים, בינתיים כולם בהמתנה.

צפו בשניות ההצבעה הגורלית בלונדון ותלמדו שהכנסת שלנו היא לא המקום הכי צעקני בעולם:

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

קטגוריה:

תגיות: , , ,