תכנית המאה שהציג נשיא ארה"ב עוררה בתוכנו ויכוח סוער. יש בתכנית הזאת יתרונות עצומים לעם ישראל, בהסכמה האמריקאית להחלת החוק הישראלי על חלקים נרחבים מיהודה ושומרון. אך לצד זה התכנית מדברת על הקמת מדינה פלסטינית, מעבר חופשי בין יהודה ושומרון לרצועת עזה ועוד.

יש אומרים: ישראל צריכה לקבל את התכנית ולממש את המרכיבים החיוביים שבה. המרכיבים האחרים ממילא אינם מציאותיים, כי הצד השני דוחה אותם על הסף. בתנאים האלה מדינה פלסטינית לעולם לא תקום, ובינתיים ייקבעו עובדות בשטח.

ואולם אין להקל ראש בעצם ההסכמה הישראלית להקמת מדינה פלסטינית. כאן נקבע עיקרון הרסני בעבורנו, פסול כשהוא לעצמו, וגם מבחינה טקטית – לעולם אין לדעת איך דברים מתגלגלים, ואנו עלולים למצוא את עצמנו בעתיד לכודים במלכודת שהכנסנו את עצמנו לתוכה.

העם המומצא

ישראל צריכה לשלול על הסף את רעיון המדינה פלסטינית, כי כל-כולו מבוסס על שקר והונאה. השקר מתחיל בעצם יצירת 'העם הפלסטיני' – עם מומצא, שמעולם לא היה קיים. ה'עם' הזה נוצר אך ורק לצורך המאבק בישראל.

מאות שנים אכן חיו כאן ערבים, במספרים קטנים מאוד, בכפרים קטנים ומבודדים, בלי שום זהות לאומית משותפת. הם לא היו שונים מאחיהם במצרים או בסוריה, בירדן ובערב הסעודית. להפך, רבים מה'פלסטינים' היגרו לכאן מהארצות השכנות, במקביל לעליית היהודים לארץ. לו חי כאן עם, לא הייתה הצהרת בלפור מייעדת את הארץ לעם היהודי. אפילו אומות העולם ידעו שהארץ נחשבת ריקה, אף שהתגוררו בה מעט ערבים.

באיוולתנו נפלנו למלכודת הזאת והתחלנו להכיר בקיומו של עם פלסטיני. מכאן נדחפנו לשקר השני – אם יש עם, אך טבעי שיתבע לעצמו מדינה. אבל ערביי יהודה שומרון ועזה אינם רוצים כלל מדינה לעצמם. יש להם מטרה אחת – לשלול את קיומה של המדינה היהודית.

הנה, יצאנו מכל רצועת עזה. לוּ רצו הערבים, היו בונים לעצמם מערכת חיים משגשגת וחיים לצידנו בשלום. אבל הם מעדיפים לחיות בתת-תנאים, ומשקיעים את כל משאביהם בטילים ובמזימות חבלה, כדי להוסיף להילחם בנו. מישהו מאמין שביהודה ושומרון זה יהיה אחרת?

ניסינו פעמיים

לכן העמדה שלנו צריכה להיות ברורה וחדה – בארץ ישראל המערבית אין מקום לשום מדינה נוספת, לא גדולה ולא קטנה, לא עצמאית ולא מפורזת, לא אוטונומיה ולא בכל שם וכינוי. זה רעיון אומלל, שרק ירחיק את השלום, יגביר את החיכוך והעימות, ויסכן את ביטחונם של תושבי הארץ כולה.

אומרים שלא צריך לאכול את כל הביצה כדי לדעת שהיא רקובה. ניסינו את הסכם אוסלו, שהעניק עצמאות לרשות הפלסטינית. על ההרפתקה האומללה הזאת שילמו בחייהם אלפי יהודים. ניסינו לצאת מרצועת עזה, וקיבלנו מטחי טילים על כל הדרום ועל גוש דן. הגיע הזמן לומר דיי לרעיונות ההזויים האלה ולקבוע חד-משמעית כי לא תקום פה מדינה פלסטינית.

יירוט טיל שנורה מעזה לעבר אשדוד. רוצים את זה בכל הארץ? (צילום: דו"צ

קטגוריה: ,