המתנה מתוחה בעיקר בצפון הארץ מפני החשש כי תקיפה אמריקאית תגרום להתדרדרות המצב למלחמה עם סוריה. הסורים ממשיכים לאיים כי במידה ויותקפו לא יהססו לפגוע בישראל באופן מידי על ידי שיגור טילים מתקדמים על תל אביב ושאר ערי ישראל.

על פי הדיווחים השר להגנת העורף, גלעד ארדן, צפוי לכנס בשעה 17:00 ישיבת הערכת מצב מיוחדת לבחינת היערכות העורף. בפגישה צפויים להיוועד נציגים מפיקוד העורף וגופי החירום השונים וידונו בנושאי המיגון וערכות המגן.

כחלק מההערכות הישראלית הבוקר דווח בתקשורת הערבית ולאחר מכן הדבר קיבל אישור גם מגורמים ישראלים כי צה"ל הציב 2 סוללות פטריוט בגבול הצפון כמו כן דווח היום כי צה"ל פרס סוללת פטריוט מבצעית גם במרכז הארץ. לפי הדיווחים טילי החץ והפטריוט פועלים בסנכרון עם מערך הטילים והצבא האמריקאי כדי למנוע פגיעה בכוחות ובציוד אמריקאי.

דיווחים בתקשורת הערבית מוסרים כי סוריה פינתה במהלך היממה האחרונה את בסיסי ומפקדות הצבא בשל החשש שיותקפו. מי שדווח כי יצא לטייל הוא דווקא נשיא סוריה, בשאר אל אסאד, שהלילה דווח כי נסע לביקור פתע בטהרן אך האיראניים דחו את הדיווח בכל תוקף, סגן שר החוץ האיראני אמר בטלוויזיה האיראנית כי הטענות הן בגדר שטות גמורה שנועדה להשחיר את פניו של אסאד כדי שיראה כבורח מפני המתקפה האמריקאית הממשמשת לבוא.

האיראנים ממשיכים את המאמצים להסיר את האיום מעל בת בריתם סוריה, המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, אמר כי התערבות של ארה"ב בסוריה תהיה "אסון לכל האזור", כך מסרה סוכנות הידיעות של המדינה, איסנא.

"ההתערבות של אמריקה תהיה אסון אזורי", צוטט חמינאי בסוכנות האיראנית. "האזור הוא כמו חנות של אבק שריפה ולא ניתן לחזות את העתיד".

מאמץ נוסף מתבצע עלי ידי באן קאי מון מזכ"ל האו"ם שהכריז היום כי יש לתת לפקחים עוד זמן כדי להשלים את בירור העובדות וקרא לצדדים לנסות להגיע לפתרון דיפלומטי, "תפסיקו לפעול והחלו לדבר" אמר. בישיבת מועצת הביטחון של האו"ם שצפויה להיות היום בצהריים הבריטים ינסו להשיג את הסכמת המועצה לתקיפה בסוריה כך הכריז ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון, לדבריו יש למועצת הביטחון הזדמנות לעשות את מה שהם באו בעבורו לאו"ם – הגנה על אזרחים חפים מפשע.

קטגוריה:

תגיות: , ,