הקול היהודי
מעט כל אחד שעבר במרכז הרפואי לניאדו בנתניה זכה להכיר את פייש לוי, איש גמילות החסדים שדואג לכל מחסורם של משפחות המבקרים במרכז הרפואי. בעיצומם של פרשות השבוע העוסקות בלידת עם ישראל תפסנו את לוי לראיון קצר ולעניין.

אהבת ישראל:

זה דבר שכולל אותנו. את כל עם ישראל לא משנה איזו עדה ואיזה חוג. דתיים חילונים דתי לאומי עמך כולם.

הכנסת אורחים:

מי שצריך אירוח ונשאר בלי אירוח יכול להתקשר אלי 24 שעות ואני מארח אותו בבית בעיקר מי שמגיע לכן לבית הרפואה. זו עזרה לזולת וזה הדבר הראשון שיהודי צריך לדעת.

בן אדם שהוא מלאך. פשוט מופת. יהודי גדול שכולל את הכל בכל. אין דבר שלא חי בתוכו.

המרכז הרפואי לניאדו:

כאן התחלתי לפני הרבה שנים לחלק סנדוויצ'ים כהתנדבות ומאז זה הלך והתפתח. אני כאן מהאיזור וקל לי לבא לעזור לכל מי שצריך עזרה

ילדים יהודים:

ילד יהודי זה עולם ומלואו. כולנו שליחים להעמיד ובנות את האבן הבאה בבניין עם ישראל. מאוד מיוחד להיות קרוב למקום שבו הדבר המיוחד הזה קורה.

ההתחלה:

אמא שלי באה מבית מלא בהכנסת אורחים ואני כירושה לקחתי את זה ברוך ה'.

פייש עם חולים בלניאדו (יחיאל קליין)

סיפור מיוחד:

מישהו היה רחוק מדרך התורה ופגשתי אותו פעם לפני שבת. הוא שאל אם אני מכיר את המשפחה שמארחת אמרתי לו זה אני. הוא אמר לי אתה רוצה להגיד לי שאם אני יבוא עם הקוקו שלי אתה תתן לי להיכנס? אמרתי לו בוודאי. בשבת שאחר כך הוא פתאום נכנס לבית באמצע הסעודה עם אשתו ותינוק קטן אירחנו אותו כל השבת וככה הוא מצא את הקשר שלו ליהדות

התיישבות:

זה דבר מאוד חיובי. רק בזכות ההתנחלויות אנחנו יכולים לגור בנתניה

הרב דוד דודקביץ':

בשבילי הוא הדמות הכי דומיננטית שיש לי אחרי הרבי שלי הרבי מצאנז. יש ביננו קשר טוב ואני מגיע לבקר אותו וכו'. הקשר התחיל דרך המפעל שלנו של הכנסת האורחים.

אהבתם? שתפו

קטגוריה: ,