חברי הפורום לקדושת ירושלים שלחו מכתבי חיזוק לראש עיריית ירושלים משה ליאון ולראשי הסיעות הדתיות במועצה, לאור החלטת הועדה המחוזית לדחות את בקשת הבניה בכותל הדרומי, בעקבות חוות הדעת של עיריית ירושלים שהוצגה בדיון. "כעת הכדור בידיים של העירייה", מסרו חברי הפורום

מכתבי חיזוק נשלחו לראש העיר ירושלים משה ליאון, וכן לראשי הסיעות הדתיות במועצה - אליעזר ראוכברגר, יוחנן ויצמן, חגית משה ואריה קינג, ע"י חברי הפורום לקדושת ירושלים.

המכתבים הגיעו על רקע החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובניה בירושלים לדחות את בקשת הבניה ברחבת הכותל הדרומי, לאחר שבדיון שהתקיים בתחילת השבוע בוועדה המחוזית הוצגה חוות הדעת המפורטת והמנומקת של עיריית ירושלים, אשר על פיה לא ניתן לחדש את ההיתר לשיפוץ הרחבה הדרומית, וזאת לאור פקיעתו של היתר הבניה, וכן לאור חריגות בניה ברחבה הקיימת.

חוות הדעת שהוצגה, הביאה את עמדת ראש העיר משה ליאון, כפי שהציג בדיון עו"ד זאב גבאי, המשנה ליועמ"ש עיריית ירושלים: "אנחנו כאן בשם ראש העיר והמנכ"ל בגלל שהוועדה המקומית לא מתפרקת מסמכותה אלא יש לה עמדה ברורה", הבהרת הדברים הגיע לאחר טענות שעלו מצד רונן פרץ סגן מזכיר הממשלה שטען שחוות הדעת אינה מייצגת את עמדת ראש העיר. בסופו של הדיון החליטה הועדה לדחות את הבקשה לחידוש ההיתר, ושלחה את אנשי משרד ראש הממשלה להגיש בקשה מחודשת להיתר בניה ברחבה.

בסוף הדיון נתנה הועדה המחוזית לעיריית ירושלים ארכה של שבוע לדון בבקשה לבנייה, או שהדיון יוחזר לוועדה המחוזית. "לאור העמדה הברורה שהציגה עיריית ירושלים", מסרו חברי הפורום, "יהיה מעניין לראות האם העירייה תיקח את הכדור בחזרה לידיה ואכן תדון בבקשה, או שתחזיר את זה שוב לועדה המחוזית".

במכתבים ששלחו חברי הפורום, בירכו את ראש העיר וחבר המועצה על עמדתם הנחושה כנגד הניסיון לפגוע במרכז הרוחני של העם, שבאה לידי ביטוי במכתבו של המשנה ליועמ"ש העירייה.

"הניסיונות החוזרים ונשנים לתת לגיטימציה ומקום עריכת טקסים לרפורמים, המונע ממניעים זרים שאין בינן ובין טובת הציבור והמדינה דבר, מתנהלים לצערנו הרב על ידי נציגי הממשלה באופן שמשקף הליך ציבורי בלתי תקין בעליל, תוך הפעלת לחצים שונים ומשונים, המעדיפים אינטרסים פוליטיים על פני שמירת מנהל תקין, שרידי ארכיאולוגיה והחשוב ביותר - קדשי ישראל", נכתב.

"דווקא על רקע כל האמור, עמדתך הישרה והאמיצה כנגד הלחצים האדירים המופעלים על העירייה בנושא, והתנהלותך על פי החוק והמנהל התקין, ומעל הכל - בהתאם לצו היהודי ועמדת הרבנות הראשית, ראויים להערכה רבה.

אנו סמוכים ובטוחים, שדרכך הנאמנה תמשיך לבא לידי ביטוי בהמשך הדרך באופן שלא יאפשר כל פגיעה בקדושת הכותל, וכן בנושאים נוספים העומדים על סדר יומה של העירייה, לחיזוק קדושתה ואופייה היהודי של העיר".

ברוך שכטר, חבר הפורום לקדושת ירושלים מסר: "אנחנו שמחים ומברכים את ראש עיריית ירושלים, מר משה ליאון, שנענה לרחשי ליבם של תושבי ירושלים, אותם תושבים שבחרו בו על מנת שישמור על קדושת העיר, ולרצון הרוב הבריא של העם, ופעל בנחרצות, חרף הלחצים, לשמור על קדושת הכותל המערבי. אנו בטוחים שההחלטה הזו של ראש העיר מסמנת את הכיוון בו הוא הולך לפעול, המשך השמירה על קדושת הכותל ועל קדושת ירושלים, ואנו קוראים לראש העיר ולחברי המועצה להמשיך ולפעול ולהחזיר את הסמכות לידיה, על מנת להסיר לגמרי מסדר היום את הניסיון לשפץ את הרחבה הדרומית של הכותל לטובת הרפורמים".

קטגוריה: ,