באדיבות הקול החהודי

בתור נער, כאשר שאלו אותי מה אני רוצה ללמוד כשאהיה גדול עניתי: "לא יודע, אבל לא רפואה". אבל לקב"ה היו תוכניות אחרות עבורי ובצבא התגלגלתי אל קורס חובשים. גיליתי עולם שלם. אהבה ממבט ראשון. נהניתי להכיר את גוף האדם ואהבתי את העבודה כחובש, את המגע עם האנשים והיכולת לעזור להם. שם הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות.

התשובה 

תהליך של תיקון הנפש, של גילוי עצמי ושל גדילה וצמיחה. תהליך שמכיל רגעים רבים של עונג עילאי. תהליך שמעמת אותך עם עצמך וגורם לך להכיר את עצמך באמת. תהליך שגורם לך לגדול כל יום מחדש. אי אפשר להסביר את זה במילים. היופי בו הוא שהוא לא נגמר לעולם. אני אומר כל יום תודה על שזכיתי להתוודע לתהליך הזה.

לרגל הילולת הרמב"ם ב-כ' בטבת, ראיון קצר ולעניין עם ד"ר גיל יוסף שחר (M.D) מומחה לרפואה בדרך הרמב"ם ומייסד המרכז לרפואת הרמב"ם. הד"ר שחולם להחזיר את הרפואה התזונתית לקדמת הבמה.

שחר נשוי ואב לילדים, חזר בתשובה לאחר טיול ארוך בעולם והגיע לעולם הרפואה ממש בהשגחה פרטית.

הרמב"ם

מנהיג. פורץ דרך בכל קנה מידה. אדם שידע לראות את התמונה הרחבה "מלמעלה", אך גם לצלול פנימה עד למקומות הצרים והעמוקים ביותר.

קבר הרמב"ם (חדשות 24)
רפואת הרמב"ם 

גישה שמתייחסת לכל פרט בחייו של האדם, החל ממה הוא מכניס לפה ועד על מה הוא חושב ומה הוא מרגיש. מטרתה לתת לאדם כלים למנוע ולרפא מחלות.
עולם הרפואה הקונבנציונאלית שכח את העוצמה של כלים אלו והחלום הוא להחזיר אותם לקדמת עולם הרפואה.

הרפואה הקונבנציונלית 

אי אפשר בלעדיה. מצילה חיים על בסיס יומיומי. אבל לא תמיד היא מספיקה. היא צריכה עדיין את הבגרות והבשלות להודות בזה. אם היא רק תשכיל לשתף פעולה עם עולם הרפואה הטבעית, כולנו נצא נשכרים מכך.

רפואה קונבנציונלית (דוברות בלינסון)

רפואת הנפש

הרפואה האמיתית. השורש לרוב המחלות הינו נפשי-רגשי וגם אם לא, במקרים רבים ניתן להיעזר בכוחות הנפש, כדי לרפא מחלות גופניות. מהצד השני חשוב לזכור שאנחנו גם גוף ולא רק נשמה ולכן יש מקום לאמצעים חומריים וגשמיים בעולם הריפוי. צריכים את שניהם.

טיפ תזונתי 

לפני כל ארוחה, תעצרו לחצי דקה. תתבוננו. בכל הטוב שזכיתם לו. לאחר מכן תתבוננו האם יש בתוככם רגש של כעס כלשהו על אדם שפגע בכם או רגש של פחד או דאגה. נקו את הרגשות אלה באמצעות היזכרות שיש בורא לעולם ושכל מה שהוא עושה – זה לטובה. רק אז גשו לאכול.

תורת החסידות 

המזון של הנפש. מצילה את העולם "מרעב רוחני". מלמדת אותנו איך להיות שמחים ויותר מזה - איך להיות בני אדם. היא ממש הרפואה של הנפש. התרופה הלא קונבנציונאלית שהפצתה תביא לנו את הגאולה.

חסידות. ארכיון (צילום: נועם שבת הראל)

חיסונים

לחיסונים יש יתרונות. אין בזה ספק. אבל יש בהם גם סיכונים. גם בזה אין ספק. כמו כל פרוצדורה רפואית, ראוי ללמוד על היתרונות והסיכונים לפני שמחליטים על ביצוע. זכותו של כל אדם לקבל את כל המידע הרלוונטי על פרוצדורה רפואית שממליצים לו עליה. לצערי, זה לא קורא בכל הקשור לחיסונים. הממסד מראה רק צד אחד. ממליץ לכל הורה להשלים בעצמו את הצד השני ורק אז לקבל החלטה.

חצבת

מחלה שהתמותה ממנה פחתה ב 80-90% עוד לפני כניסת החיסון לתוכנית החיסונים. לא בטוח שהיא כל כך נוראה כפי שמתארים אותה. על פי המחקרים יש גם יתרונות בריאותיים לאלו שחלו בה כגון הפחתה בסיכון למחלות אוטואימוניות. מהצד שני, במקרים נדירים יש לה גם סיבוכים מסוכנים. מה פחות גרוע – המחלה או החיסון? נכון להיום, אין למדע תשובה חד משמעית.

מזון מעובד 

התאבדות איטית. מזון שלא רק שלא מוסיף לנו חומרים חיוניים ובריאות, אלא גורע ומדלל את המאגרים הקיימים. מפיל חללים רבים, במיוחד בקרב הילדים שלנו. אל תכניסו אותו הביתה. מהצד השני חשוב לזכור שבתדירות נמוכה מאוד- לא יקרה כלום. מותר גם לפעמים לשחרר, אבל תוודאו שאתם עושים את זה מתוך שמחה ולא כפורקן לרגשות שליליים.

לאכול בשמחה (יח"צ)

זה עובד! 

ברוך השם יש הרבה סיפורי הצלחה. כל הצלחה מרגשת מחדש. זכורה לי במיוחד מטופלת שלאחר שנים ללא הצלחה להיכנס להריון, הגיעה אלינו, עשתה שינויים משמעותיים באורח חייה ובדפוסי החשיבה וברוך השם נקלטה וילדה תינוק בריא.

גם כשמצליחים לעזור, חשוב לזכור שאנחנו רק שליחים ולא המרפאים, שהרי נאמר "אני ה' רופאך".
לאתר של ד"ר גיל יוסף שחר (M.D) - המרכז לרפואת הרמב"ם.

קטגוריה: ,