הפיגועים הרצחניים של השבועיים האחרונים עוררו מחאה חריפה על מצב הביטחון המתערער. אין לב שלא התכווץ על הירצחו של תינוק שטרם זכה להיוולד, ועל נפילתם של שני חיילים צעירים הי"ד. ועם זה, לא נכון לבחון את המציאות על-פי מידת הצלחתם של המחבלים.

עברו עלינו שבועות וחודשים שבהם מצב הביטחון לא פתח מהדורות. עסקנו בעניינים חשובים הרבה יותר – פרשת המעונות, למשל. אבל באותם ימים ממש ניסו המחבלים להוציא אל הפועל פיגועי תופת קשים ביותר. ראש השב"כ חשף כי בשנה האחרונה סיכלו כוחות הביטחון 480 פיגועי טרור ביהודה ושומרון.

אתם קולטים את משמעות המספר המחריד הזה? לו היו מצליחים במזימותיהם, היו מתרחשים כאן יותר מפיגוע רצחני אחד בכל יום (ישמור ה'). כוחות הביטחון עושים לילות כימים לסיכול ההתארגנויות האלה, אבל אין ספק שיש כאן יד אלוקית השומרת על עם ישראל והמפירה את עצת אויבינו.

לא יישן שומר ישראל

בני-אדם נדרשים לפעול בכלים הארציים והטבעיים, אבל ההצלחה תלויה בברכת שמים. יש הקוראים לזה מזל. אנחנו קוראים לזה השגחה עליונה. כשיש ברכה וסיוע מלמעלה – המאמצים הטבעיים נוחלים הצלחה, לפעמים למעלה מדרך הטבע. ואילו בהעדר ברכת שמים, גם התכנית הטובה ביותר עלולה להשתבש ולהסתיים בכישלון.

סיכול 480 פיגועים בשנה – זו הצלחה על-טבעית לגמרי, המעידה על השמירה שאבינו שבשמים שומר ומגן עלינו. לפנינו המחשה פלאית של הפסוק "הנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל". זו 'כיפת הברזל' האמיתית שהבורא פורש על עמו, כנגד מזימות אויביו.

את מטריית המגן הפלאית הזאת ראינו במלחמת המפרץ. 39 טילי הסקאד נורו מעיראק במהלך המלחמה וכוּונו למרכזי אוכלוסייה צפופים, ובכל-זאת הפגיעות בנפש היו מעטות בלבד. בתקשורת פורסמו סיפורים מדהימים על טילים שהתפוצצו ומוטטו מבנים שלמים, ומן ההריסות יצאו משפחות בפגיעות קלות יחסית. היו טילים שחדרו לתוך בניינים ולא התפוצצו. מי שלא הבין את גודל הנס קיבל המחשה כאשר טיל סקאד עיראקי יחיד שוגר למוצב אמריקני בדהראן שבערב הסעודית, וגבה 28 הרוגים.

לדחות בבוז

ההצלחות שזכו להן המחבלים בעת האחרונה צריכות לעורר בנו מחשבה. המציאות מוכיחה, שבכל פעם שנשמעו דיבורים (ועל-אחת-כמה-וכמה מעשים) על נסיגות מחבלי ארץ ישראל ומסירת שטחים לערבים – גאו הפיגועים. כך היה אחרי הסכמי אוסלו. כך היה אחרי ועידת קמפ-דייוויד השנייה. כך היה אחרי ההודעה על ה'התנתקות' מרצועת עזה.

וכך, למרבה הצער, קורה עכשיו, כאשר בחוצות הערים מתנוססים שלטי ענק הקוראים לעוד ועוד נסיגות ולהקמת מדינת טרור בלב ארצנו. במימון זר עושים פה תעמולה הזויה, המנוגדת לכל היגיון, שמטרתה לשכפל את ה'הצלחה' האדירה של הנסיגה מרצועת עזה אל חבלי יהודה ושומרון, כדי שכל בית בישראל יהיה מאוים בטילים כיישובי עוטף עזה.

למרבה הצער מתברר שעצם הדיבורים האלה פוגעים בהגנה השמימית על עם ישראל. עלינו לדחות בבוז את כל דברי ההבל האלה, ולהבהיר שזו ארצנו ונחלתנו, ולא נזוז מכאן לעולם.

דיבורי הנסיגה פוגעים בהגנה השמיימית על עם ישראל. הפיגוע בעלי (צילום: דוברות מד"א)

קטגוריה: ,