במהלך היום עוסק הד"ר שלמה קאפח מרחובות בטיפול בחולים, כמומחה לרפואה פנימית, אבל בערבים הוא נודד ברחבי הארץ ומרצה בנושא הבוער בו – הפרכת תיאוריית האבולוציה. הוא גם פרסם ספר מפורט בנושא – "אבולוציה: תיאורית ההתפתחות במבחנים מדעיים".

הד"ר קאפח (68) נולד באשקלון במשפחה דתית, אך התרחק מהעולם הדתי במהלך לימודיו בתיכון, אם כי הוסיף לקיים כמה מצוות. בתקופת שירותו הצבאי התנתק עוד יותר מאורחות היהדות. בתום שירותו למד רפואה. "תיאוריית האבולוציה הוצגה לפניי כאמת מדעית ברורה ומוחלטת, וכך קיבלתי אותה", הוא אומר.

אנציקלופדיה שנוצרה מעצמה

ככל שהעמיק בהבנת מורכבותן של מערכות הגוף החלו לצוץ בליבו ספקות על מידת הסבירות שמערכות מתוחכמות כאלה התפתחו באורח אקראי: "אתה רואה את מבנה התא, את מערכת העצבים, את מערכת הולכת החמצן, את המערכת החיסונית – ולפניך נפרשת שלמות שצוות מתכננים אנושי לא מסוגל אפילו לחלום עליה. לחשוב שמורכבות כזאת נוצרה מעצמה, באקראיות – זה פשוט עלבון לאינטליגנצייה".

לדבריו, דווקא המחקר המדעי המתקדם בתחום ה-DNA חושף את המורכבות הבלתי-נתפסת של הקוד הגנטי. הד"ר קאפח נותן המחשה פשוטה: "מספר ה'אותיות' ב-DNA נע, להערכת החוקרים, בין שלושה מיליארד וחצי לחמישה מיליארד. בכל האנציקלופדיה העברית, על 32 חלקיה, יש פחות ממאה מיליון אותיות. אם מישהו היה מציג לפניכם עמוד אחד של האנציקלופדיה וטוען שהוא נוצר מעצמו – הייתם מאשפזים אותו. וכאן טוענים שמורכבות גדולה בכמה סדרי גודל התפתחה מאליה. זה אבסורד!".

מעלימים את הבקיעים

השאלות האלה טרדו את מנוחתו. "מצאתי את עצמי יושב וקורא ספרים ומאמרים מדעיים בנושא במשך יותר מעשור", הוא מספר. "התשובות שניתנו לשאלות ולתהיות שהועלו על תיאוריית האבולוציה היו מאולצות ודחוקות. מדענים שחישבו את אחוזי ההסתברות לתמורות האבולוציוניות הגיעו למספרים שמשמעותם המעשית היא – בלתי-אפשרי".

הד"ר קאפח טוען כי בהצגת האבולוציה לציבור מעלימים את כל הבקיעים, הסתירות וההסתייגויות שהחוקרים עצמם מציינים. הוא החליט לרכז את המידע הזה ולחשוף אותו לפני הציבור. "בספרי אני עומד על עיקריה של תיאוריית האבולוציה ומוכיח כי היא אינה אפשרית, וכי למעשה אין כאן מדע אלא אוסף של ספקולציות רעועות", הוא מסביר.

נסער מהעולם החדש

בה בעת החלה להתעורר בו התעניינות חוזרת ביהדות שנטש. הוא התחיל ללכת להרצאות, לשאול, לחקור וללמוד, ונדהם. "מצאתי את עצמי מתפעל מהעולם החדש-ישן שנגלה לפניי", הוא מספר. "עד אותו זמן חשבתי שיהדות והיגיון אינם הולכים יחד, ופתאום התברר לי שהיהדות הרבה יותר הגיונית מתיאוריות מדעיות מסוימות, שהעולם האקדמי דבק בהן בלי ביקורת אמיתית (להבדיל ממדע אמיתי, המקדם את האנושות)".

"אני שואל אתכם, מה הגיוני יותר – שיש בורא לעולם, או שגורמים עלומים מהחלל החיצון זרעו על כדור הארץ זרעי DNA שמהם התפתחו החיים?", הוא מסיים בחיוך.


מה הגיוני יותר? הד"ר קאפח בהרצאה

 

באדיבות עלון חבד

 

קטגוריה: ,