על פקחי האו"ם בסוריה עבר יום סוער במיוחד שהחל בהפצצת המלון בו הם שהו והמשיך בירי צלפים שמקורו לא זוהה לעבר הרכבים בהם נסעו מה שלא הפריע להם להמשיך בתכניות כרגיל לבקר בבתי חולים ולקחת דגימות מפצועים ולראיין תושבים. על פי דיווחי האו"ם הפקחים סיימו כבר את הביקור וחזרו אל בית המלון בו הם מתאכסנים.

המשטר הסורי טען כי המורדים הם אלו שירו על פקחי האו"ם, דבר שנשמע הגיוני כיוון שלא נראה סביר שאסאד יעשה מעשה טיפשי כל כך וינסה לפגוע באנשי האו"ם.

בינתיים רוסיה ממשיכה להפעיל את כל כובד משקלה כנגד תקיפה מערבית בסוריה. הרוסים דורשים כי תובא ראיה ברורה בטרם תותקף סוריה אלא שראיה כזו כנראה כבר אינה אפשרית. שר החוץ הרוסי לברוב אמר שתקיפה מבלי הסכמת האו"ם תהווה עבירה על החוק הבינלאומי.

סוכנות הידיעות AP מדווחת כי בכיר סורי אמר לה שסוריה תגן על עצמה מפני כל התקפה ונשבע כי סוריה לא תהווה מטרה קלה. הממשל הסורי אמר כי יש לתת לפקחים לסיים את מלאכתם בטרם העולם יחליט מה לעשות. מדמשק נשמעו היום איומים שכל התקפה שתגיע על סוריה, ישראל תהיה אשמה ותותקף על ידי נשק אסטרטגי שמכוון על ישראל בכל רגע.

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

קטגוריה:

תגיות: , ,