חשש במערכת הביטחון כי השקט היחסי בגדה יופר בשל אירוע שהחל היום כאשר כפי הנראה כוח מסתערבים נכנס לפנות בוקר לקלנדיה על מנת לעצור מבוקשים במחנה, במהלך הפעילות החלו הפרות סדר אלימות והתפתחו עימותים קשים בין הכוח למקומיים. עשרות צעירים יצאו לעבר הלוחמים והחלו ליידות אבנים, בשל הסכנה הרבה בה היו החיילים האירוע הידרדר לירי אש חיה ולהרג 3 פלסטינים.

צפו בהתפרעות המסוכנת:

הסרטון המוצג כאן הינו חלונית מוטמעת מתוך אתר האינטרנט יוטיוב. זכויות היוצרים בתוכן שייכות ליוצר התוכן. קישור קרדיט למקור התוכן: לחיצה כאן

לשכתו של הנשיא, אבו מאזן, פרסמה גינוי להריגתם של שלושת הפלסטינים בקלנדיה. נביל אבו רודינה, דוברו של אבו מאזן, אמר: "שרשרת הפשעים הישראליים והמשך הבנייה בהתנחלויות הם מסר ברור לאמיתות הכוונות הישראליות בנוגע לתהליך השלום". הוא דרש מהממשל האמריקני להתערב כדי למנוע את קריסת המאמצים הבינלאומיים בכל הנוגע לתהליך השלום.

בשעה זו דווח כי בוטלה פגישת משא ומתן בין ישראל לפלסטינים שהייתה אמורה להתקיים היום. כך מסרו מקורות פלסטינים ל-ynet והוסיפו כי הסיבה לכך היא התקרית הבוקר בקלנדיה. המקורות ציינו כי הפגישה הייתה אמורה להתקיים ביריחו, ככל הנראה בביתו של ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת.

קטגוריה: