כשני שליש מהישראלים (66%) מעריכים כי ירכשו למשפחתם ולחברים מתנות לחגי תשרי בסכום שיגיע עד ל-500 שקלים (לכל מקבלי המתנות יחדיו) – כך עולה מתוצאות סקר מיוחד שביצעה לקראת החגים חברת מסטרקארד בישראל באמצעות TRI מחקרים אסטרטגיים.
כ-41.4% מהישראלים צופים כי יוציאו במצטבר סכום שבין 200 ל-500 שקלים עבור רכישת מתנות למשפחתם וחבריהם, ו-7.7% מהם מאמינים כי יוציאו יותר מ-1,000 שקלים במצטבר עבור מתנות.

הנטייה להוציא סכומים גבוהים יותר עולה עם הגיל, כאשר רוב הישראלים בגילאי 18 עד 24 ו-25 עד 34 צופים כי יוציאו עד 500 שקלים, והחל בקבוצת הגיל שבין 35 ל-44 ניכר צפי להוצאות גבוהות יותר של רוב חברי הקבוצה, ורובם מוכנים להוציא עד 1,000 שקלים.

הישראלים משתדלים לכלכל את הוצאותיהם בהתאם להכנסתם, לפחות כאשר מדובר על הקצאת הון לצורך רכישת מתנות חג: בעלי הכנסה מתחת לממוצע צופים כי יוציאו פחות מבעלי הכנסות ממוצעות ומעל הממוצע. מהסקר עולה גם כי משפחות ללא ילדים צפויות להוציא יותר כספים על מתנות לחברים ומשפחה מאשר משפחות עם ילדים, ומסורתיים מוכנים להוציא סכומים גבוהים יותר על מתנות לחג מאשר חילונים וחרדים.
בכל הקשור לסוג המתנות עצמן, נרשם ניצחון סוחף למחלקת כלי הבית למטבח ולנוי (כולל מכשירים אלקטרוניים), שיותר ממחצית מהישראלים צופים כי ירכשו בעיקר פריטים מקטגוריה זו עבור המשפחה והחברים. תלושי הקניה נמצאים הרחק מאחור, עם 13.7% מהישראלים הצופים כי יעניקו אותם כמתנות. 2% מהישראלים יעניקו יין, 1.4% פרחים ועציצים, 1.8% מעדיפים להעניק כסף מזומן ו-1.4% הצהירו כי אין בכוונתם להעניק מתנות כלל.

קטגוריה: