בעקבות המתיחות והחשש כי המערב יתקוף בשעות הקרובות בסוריה, שליחו של המנהיג העליון האירני במשמרות המהפכה שיגר היום (חמישי) מסר חריף לעבר ישראל, "שלא יתנו לנו סיבה להחריב את תל אביב וחיפה", איים.

בסוכנות הידיעות האירנית "פארס" צוטט השליח הבכיר כמי שמאיים על ישראל. "מציע לישראלים להימנע מצעדים טיפשיים אם היא רוצה להמשיך את הקיום הבוגדני שלה", אמר. "אירן יכולה להשמיד את ישראל".

בצל המתיחות הגוברת והחשש מתקיפה אפשרית של המערב בסוריה כבר בשעות הקרובות, דוברת משרד החוץ הרוסי התייחסה לפני זמן קצר למתקפה הכימית שמיוחסת למשטרו של אסד. "התקיפה הישראלית החריפה את אי היציבות בסוריה", הגיבו בדוברות. "ההצהרות והרטוריקה המגיעות מוושינגטון הן מיליטריסטיות".

משרד החוץ הרוסי הפציר במדינות המערב שלא להיגרר למלחמה בטענה כי יש "לחשוב על כך ברצינות". "לא מסוגלים לתמוך בהאשמות חסרות יושר, אין הדרדרות במצב בסוריה", אמר הדובר בתדרוך לעיתונאים. לדבריה, "הכוחות הרוסים בעיר דומא לא מצאו שום עדות למתקפה כימית – מדובר ב'מיתוס'".
בתוך כך, בסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס דווח כי נשיא רוסיה פוטין ונשיא טורקיה ארדואן שוחחו בטלפון על המתיחות בסוריה.

מוקדם יותר דווח כי הנשיא דונלד טראמפ שרק אתמול איים בציוץ בטוויטר להבעיר את המזרח התיכון שיגר לפני זמן קצר ציוץ בו הצליח להותיר אותנו ואת העולם כולו מבולבלים. "מעולם לא אמרתי מתי אתקוף בסוריה" – כך צייץ היום (חמישי) נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. בציוץ נוסף המשיך טראמפ לתעתע: "זה יכול להיות בקרוב, או לא בקרוב בכלל! בכל מקרה, ארה"ב תחת הממשל שלי עשתה עבודה נהדרת בגירוש דאע"ש מהאזור. איפה התודה שלנו?".

נשיא סוריה בשאר אסד התייחס למתיחות באומרו שכל פעולה של מדינות המערב תגביר את חוסר היציבות באזור."עם כל ניצחון בשדה הקרב, קולותיהן של מדינות מערביות מורמים ופעולות מתגברות בניסיון לשנות את מהלך האירועים", אמר אסד. "הקולות הללו והפעולות האפשריות הללו לא יתרמו דבר מלבד עלייה בחוסר היציבות ואיום על השלום והביטחון הבינלאומיים". בתוך כך, בכיר אירני אמר במהלך פגישה שנערכה עם אסד כי האיומים של כמה ממדינות המערב לגבי מתקפות בסוריה מבוססים על שקרים, שהגיעו לאחר שחרור מזרח ע'וטה.

בצל ההסלמה והמתיחות בסוריה – מטוסי חל האוויר ביצעו אימונים לקראת יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל. בעקבות כך, בדקות האחרונות התקבלו קריאות רבות של אזרחים מודאגים בגין רעש של להק מטוסים באזור ת"א.

במשטרה הוציאו הודעה בה הבהירו. "נבקש להבהיר כי מדובר באימונים של כלי טייס לקראת מטס יום העצמאות וכי אין מדובר באירוע חירום/חריג".

באדיבות אקטואליק

קטגוריה: ,