נשיא סוריה אסאד הגיב ראשונה להאשמות על שימוש בנשק כימי בשבוע שעבר בתקיפה מחוץ לדמשק, בה נהרגו לפי דיווחי המורדים מאות בני אדם. בראיון לעיתון הרוסי "איזבסטיה" דחה אסאד את ההאשמות נגדו. "הטענות שמגיעות מארצות הברית ומדינות אחרות במערב הן עלבון להיגיון הפשוט. הסיבות הן פוליטיות בשל ההצלחות הצבאיות האחרונות שלי", אמר.

בתגובה לאיומי המערב לבצע פעולה צבאית בסוריה אמר אסד כי אם ארצות הברית תתקוף, צפוי לה כישלון. "וושינגטון תיכשל כאן כמו בכל המלחמות שהיא פתחה, מאז ווייטנאם ועד ימינו. ארה"ב יכולה לפתוח את המלחמה אבל היא לא יודעת להיכן היא תתפשט" איים. אסאד גם התייחס לישראל ואמר כי היא תומכת בטרוריסטים שמנסים לערער את יציבות ארצו הוא הביא כהוכחה את הטיפול הרפואי שישראל מעניקה לפצועים הסורים ואת העובדה שקבוצות הטרור הקיצוני שנמצאות בסיני ובסוריה לא תקפו את ישראל לטענתו בשל העובדה שהן הוקמו ומומנו בידי ארה"ב והמערב כדי להלחם בו...

העיתון הכוויתי אל-ג'רידה דיווח הבוקר שישראל מסרה לארה"ב ולמדינות המערב מידע הכולל מסמכים ותמונות המוכיחות כי שוגרו טילים כימיים על פרברי דמשק מעמדה של הצבא הסורי בקרבת דמשק. לפי הדיווח, הרמטכ"ל בני גנץ עדכן את מקבילו האמריקני מרטין דמפסי שלישראל ראיות לשימוש בנשק כימי.

הגורמים אמרו לעיתון שישראל עוקבת מקרוב אחר סוגיית הנשק הכימי הסורי באמצעות לוויינים, אמצעי מעקב ומצלמות בתוך שטחה של סוריה וגם באמצעות סוכנים. הדברים כמובן לא זכו לשום אישור בעל סמכא.

מי שכרגע דוחף בצורה החזקה ביותר לתקיפה בסוריה אלו דווקא הבריטים שדיווחו כי ראש הממשלה קמרון שוחח הלילה במשך 40 דק' עם אובמה במטרה לשכנעו לתקיפה מהירה על סוריה. מנגד הרוסים מתנגדים לתקיפה בסוריה ,שר החוץ הרוסי לברוב הזהיר את ארה"ב מההשלכות השליליות של פעולה צבאית בסוריה. שר החוץ הוסיף כי הוא מביע דאגה עמוקה לנוכח הדיווחים כי ארה"ב מתכננת פעולה בסוריה.

קטגוריה:

תגיות: , , ,