השר לשעבר אלי ישי, חושף גם הוא הבוקר את קורותיו באותו שבוע בו הוחלט על השמדת הכור הסורי, על ידי כוחות ישראליים: "בתקופת הפצצת הכור כיהנתי כשר התמ״ת, סגן ראה״מ וחבר ב׳מטבחון׳ המצומצם של אולמרט. באותו יום דרמטי, ולאחר דיונים רבים של השביעיה על תקיפת הכור, הקבינט התכנס לאשר את הפעולה. בדיון אמרתי לראה״מ ושר הבטחון כי בטרם אתן את תמיכתי, אני מוכרח להכנס למרן הרב עובדיה זצ״ל ולבקש את ברכתו.

"תוך כדי הדיון בקבינט נסעתי לביתו של מרן. ביקשתי מהנוכחים לצאת ולהשאיר אותנו לבד, ללא נוכחים או מצלמות ומכשירי הקלטה. הסברתי במה מדובר ואת חשיבות הפעולה והשלכותיה האפשריות. בצלילות דעתו, מרן הבין מיד את נחיצות העניין ובירך בלב חם ואוהב את כוחות הבטחון שיצאו ויחזרו בשלום.

"יצאתי מביתו וחזרתי לקבינט. אולמרט וברק שאלו אותי מה אמר הרב, עדכנתי אותם שמרן אישר לי להצביע בעד ומסר את ברכתו. למרות המתח בין ראה״מ אולמרט ושר הבטחון ברק, היה רוב מוחץ בעד התקיפה ורק השר אבי דיכטר התנגד. לבסוף ההחלטה התקבלה בקבינט והפעולה יצאה לדרך.

"כיום ניתן להבין עד כמה היתה קריטית ברכתו של מרן זצ״ל. היום כמו אז, בכל מהלך, לא פסענו צעד מבלי להתייעץ ולהתברך מפי מאור הדור, וב״ה זכינו לקדש שם שמיים. עלינו להודות על הניסים שהקב״ה עושה עמנו ולזכור כי ״לא כוחי ועוצם ידי״ הביאונו עד הלום, אלא סייעתא דשמיא ורחמי שמיים מרובים".

קטגוריה: ,