באדיבות הקול היהודי
ההצהרה על פתיחת מערך הכשרות הבוקר במסיבת העיתונאים (קובי ריכטר TPS)
היום (ב') כינס ארגון רבני צהר מסיבת עיתונאים על מנת להודיע על פתיחת מחלקת כשרות עצמאית של הארגון, וזאת כחלק מקמפיין נגד מערך הכשרות של הרבנות הראשית.'המחלקה תתצטיין בכך שתהיה פתוחה וליברלית', אמרו בארגון, וזכו לברכות ותשבחות מארגונים קונסרבטיביים.

בתגובה למהלך הביעו רבנים ביקורת חריפה על צהר. בהודעה שהוציאו לתקשורת בארגון חותם הפועל לחיזוק הזהות היהודית במדינת ישראל נאמר כי "מצער לראות שהתעסקותם של ארגון צהר הינה בבחינת מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו. אנו נתקלים היום בעוד ניסיון של צהר להחריב את היהדות הממלכתית של המדינה, ולהחליש בכל דרך את הרבנות הראשית", תקפו בחותם.

הירשם עכשיו וקבל את כל הכותרות החמות אליך לווצאפ! - לחץ כאן
"חשוב להבין, כשרות שאינה ממלכתית משמעותה הונאת כשרות בקנה מידה שלא היה כדוגמתו, כל גוף יוכל להדפיס תעודת כשרות ולהציע פייק כשרות תוך ניצול חוסר ההבנה של הצרכן הממוצע בנושא כשרות", אמרו בחותם, וקראו לציבור שלא ליפול להונאה ולא לצרוך שום מוצר שאינו תחת כשרות הרבנות הראשית.

גדולי רבני ציונות הדתית יצאו אף הם בקריאה חריפה נגד הארגון. הרבנים, ביניהם הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון והרב שמואל אליהו, אומרים כי ''הרבנות הראשית לישראל היא הגוף הציבורי אשר עליו מוטלת האחריות הגדולה של פיתוח ושמירת המערכות התורניות- הדתיות במדינת ישראל.

כל פגיעה בבלעדיות של הרבנות הראשית, משמעותה, נזק בלתי הפיך למערכות הדתיות במדינה. מערכת הכשרות היא אחת המערכות החשובות המנוהלות ע"י הרבנות הראשית. אם יש רצון לשפר, כל תהליך כזה יכול לבוא אך ורק תחת סמכותה של הרבנות הראשית. אל לנו להתפתות לקולות הנשמעים, ומבקשים להקים מערכת נפרדת, לכשרות או לתחום אחר בחיי התורה בארץ ישראל''.

קטגוריה: ,