באדיבות הקול היהודי
נתונים שעולים מסקר שערך משרד 'גלעד סער עורכי דין' מעלים כי למעלה ממחצית מהציבור בישראל לא נותנים אמון במערכת המשפט במדינה.

לפי הסקר, שנערך מתוך מדגם מייצג בקרב האוכלוסייה, 57% מהציבור לא נותנים אמון במערכת המשפט. על פי הנתונים, בעוד ש53% מהנשים לא נותנות אמון במערכת המשפט, בקרב הגברים חוסר האמון עומד על 60%. בקרב גילאי 30-49 חוסר האמון עומד על 61% ואילו בקרב גילאי 18-29 חוסר האמון גבוה יותר ועומד על 63%.

הירשם עכשיו וקבל את כל הכותרות החמות אליך לווצאפ! - לחץ כאן
נתון מעניין נוסף שעלה מתוך הסקר, שנערך טרם הפרסום המסעיר הערב, הוא שציבור מאמין יותר בבורא עולם ומחזיק עצמו כדתי – מאמין פחות במערכת המשפט הישראלית. 93% מהחרדים אינם נותנים אמון במערכת המשפט, לעומת 81% מהציבור הדתי הכללי. 53% מהמסורתיים לא מאמינים במערכת מהשפט לעומת 48% בקרב הציבורי שאינו דתי.

53% מבעלי ההשכלה האקדמית לא נותנים אמון במערכת המשפט. 60% מבעלי ההשכלה העל תיכונית ו-59% ממי שהשכלתו תיכונית ומטה – לא נותנים אמון במערכת המשפט בישראל. בביןתושבי תל אביב והמרכז נרשם חוסר אמון בקרב 60% ובין תושבי 57% חיפה והצפון ו-59% מושבי הדרום, 53% מתושבי ירושלים ו-51% מתושבי השרון – לא מאמינים במערכת המשפט הישראלית.

קטגוריה: ,